Przemysław Karnowski będzie „Buldogiem”

Przemysław Karnowski, jeden z najbardziej utalentowanych polskich koszykarzy młodego pokolenia zdecydował się na wyjazd do USA, gdzie będzie kontynuował naukę oraz grę w zespole Gonzaga Bulldogs.


18-letni środkowy, który poprzedni sezon spędził w Siarce Tarnobrzeg, poinformował w środę na swoim Twitterze, że w przyszłych rozgrywkach będzie grał na Uniwersytecie Gonzaga. Karnowski spędził niedawno dwa tygodnie w USA, wizytując uczelnie, które były zainteresowane jego osobą. Odwiedził m.in. Uniwersytet Kalifornijski i Gonzaga.

Ostatecznie zdecydował się na Gonzagę, której absolwentami są choćby John Stockton, Ronny Turiaf, Austin Daye i Adam Morrison. W sumie do NBA trafiło ośmiu zawodników z uczelni, która mieści się w stanie Waszyngton.

Karnowski trafi pod skrzydła 49-letniego szkoleniowca Marka Few, pracującego na kampusie już od 1989 (asystent), a od 1999 roku jest pierwszym szkoleniowcem Bulldogs. W tym czasie siedmiokrotnie został wybrany najlepszym trenerem konferencji WCC, która jednak nie należy do najmocniejszych w NCAA.

Dla młodego środkowego ważne jest jednak to, że jego nowy trener odważnie stawia na wysokich graczy, co nie jest tak oczywistą sprawą w uniwersyteckiej lidze. Rywalami Karnowskiego do miejsca w składzie będą: Kelly Onyryk, Sam Dower i Elias Harris, a kolegami z drużyny m.in. David Stockton – syn legendy Utah Jazz oraz Kevin Pangos – Kanadyjczyk, którego Polak zna z występów w turniejach juniorskich.

Uważacie, że to dobry krok Przemka, a może bardziej rozwinąłby się, grając jeszcze rok-dwa w Europie?

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

2 komentarze

  1. Kurewo123 pisze:

    w koncu przestanie imprezować w toruniu.. ;]

  2. t. pisze:

    bardzo dobry krok szkoda, że na parkietach NCAA nie zobaczymy również Mateusza Ponitki 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *