Kyle Lowry przeszedł operację

Dla niektórych ekip sezon się już skończył, a ich gracze mają okazję do wyleczenia wszelkich dolegliwości, które im doskwierały w trakcie rozgrywek. Władze Houston Rockets poinformowały, że ich rozgrywający – Kyle Lowry przeszedł operację korygującą przepukliny.  Zabieg wyłączy zawodnika z pełnego funkcjonowania typowego dla zawodowego sportowca na ok 6-8 tygodni.

Obecny sezon nie był zbyt udany dla zawodnika Rakiet. Pomimo bardzo dobrego początku – kiedy nawet niektórzy upatrywali w nim kandydata do meczu Lowry uległ zatruciu bakteryjnemu i wylądował w nowojorskim szpitalu. Dodając do tego problemy z prawem ( sprawa z meczu przedsezonowego z Las Vegas ) los postanowił uprzykrzyć życie playmakerowi z Houston. Zatrucie wyłączyło go z gry na ponad miesiąc, co wykorzystał Goran Dragić  stając się gwiazdą drużyny prowadzonej przez trenera McHale’a. Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło bowiem półtora roku temu nieobecność spowodowaną kontuzją Aarona Brooksa dała szansę na grę w pierwszej piątce ówczesnej ekipy Ricka Adelmana.

Obecny sezon Lowry dokończył w roli rezerwowego, a wobec braku awansu Rockets do Playoff tuż po sezonie zasadniczym poddał się zabiegowi na przepuklinę. Termin ten pozwoli mu powrócić do pełni zdrowia przed letnimi campami. w których gracz będzie musiał uczestniczyć bowiem rywalizacja na pozycji „jedynki” w zespole z Toyota Center jest naprawdę duża.

Paweł Kołakowski

Od lat wierny kibic Houston Rockets i wielbiciel Charlesa Barkleya (głównie z czasów gry w Suns). Wychowany na transmisjach NBA w TVP2 wspominający z łezką w oku te godzinne transmisje w piątkowe popołudnia z komentarzem Szaranowicza i Łabędzia :). Ahh te lata 90-te :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *