Spurs chcą sprowadzić Batuma

Nicolas Batum, którego kontrakt z Portland Trail Blazers kończy się po tym sezonie znalazł się na celowniku San Antonio Spurs. Grający w zależności od ustawienia jako niski skrzydłowy lub rzucający obrońca Batum dołączyłby tym samym do Tony’ego Parkera i być może kolejnego rodaka – Borisa Diawa jeżeli ten ostatni przedłuży umowę.

Dla Nicolasa obecny sezon był najbardziej udanym w karierze na parkietach NBA. W 59 występach 34 razy wychodził w podstawowym składzie i prezentował się na parkiecie przez niewiele ponad 30 minut na mecz. W tym czasie notował 13.9 ppg, 4.6 rpg i 1.4 apg przy współczynniku PER na poziomie 17.33.

W San Antonio Batum mógłby liczyć na zarobki nawet do 13 mln $ za sezon (taką lukę w budżecie po sezonie będą mieli Spurs, ale muszą przedłużyć umowy jeszcze choćby z Duncanem czy Greenem). Biorąc pod uwagę wspomniane okoliczności myślę, że realna oferta może oscylować w granicach 6-8 mln $.

Czy to wystarczy? Zobaczymy. Wydaje mi się, że atut gry z Parkerem i w tak poukładanej organizacji jak SAS może być bardzo dużym atutem. Z drugiej strony nie będziemy mogli krytykować Nicolasa jeżeli wybierze ofertę, która będzie po prostu lepsza finansowo. Francuz musi też wziąć pod uwagę, że w San Antonio czekać go będzie spora konkurencja z Leonardem, Jacksonem, Greenem i Ginobilim na czele.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

4 komentarze

 1. Adrian89 napisał(a):

  mam nadzieję że zostanie w Portland . W sumie w Portland ma status jednego z najlepszych zawodników i zdecydowanie więcej minut może dostać niż w Spurs. 

  • Mateusz Babiarz napisał(a):

   Zgoda, ale w PTB tytułu szybko nie zdobędzie. Jeżeli to ma być team budowany wokół Aldridge’a i Matthewsa to będą raczej regularnie w PO, ale nic poza pierwszą rundą nie wróżę – tacy Hawks Zachodu…

 2. Torquemada napisał(a):

  Czy przypadkiem Batum nie jest zastrzeżonym wolnym agentem Portland i tak jak wyrówna ofertę to zostanie i nie będzie miał nic do wybierania?

  • Mateusz Babiarz napisał(a):

   Tak to prawda jest RFA, ale biorąc pod uwagę to, że rozmowy nt przedłużenia ostatnim razem się nie powiodły widać, że chce chyba zbyt dużo jak na PTB. To z kolei by sugerowało, że jak inny klub da mu ofertę na miarę oczekiwań to Trail Blazers nie będą wyrównywać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *