Howard już po operacji.

Środkowy i lider drużyny ligi NBA Orlando Magic Dwight Howard pomyślnie przeszedł w piątek na Florydzie operację usunięcia przepukliny kręgosłupa.  Teraz czeka go rehabilitacja, która potrwa nawet do czterech miesięcy. Oznacza to, że Howarda zabraknie również na igrzyskach w Londynie.

Najlepszy środkowy ligi z powodu kłopotów z kręgosłupem nie zagrał w ośmiu spotkaniach kończącego się sezonu zasadniczego, w którym jest liderem klasyfikacji zbiórek (średnia 14,5) i drugi wśród najskuteczniejszych w rzutach z gry (57,3 %.).

– Operacja przebiegła bez powikłań. Dwight czuje się znakomicie – stwierdził doktor Robert Watkins w oświadczeniu dla dziennika „Orlando Sentinel”.

Po usunięciu przepukliny dysku, koszykarz nie będzie mógł grać przez cztery miesiące, co wyklucza jego udział w play off NBA i w turnieju olimpijskim.

– Moment wznowienia występów na boisku zależeć będzie od stopnia przestrzegania przez zawodnika programu rehabilitacyjnego. Zakładamy powrót do pełnej sprawności – dodał chirurg z Orlando.

26-letni Howard, sześciokrotny uczestnik Meczu Gwiazd NBA, w 2008 roku wywalczył z reprezentacją USA złoty medal olimpijski w Pekinie. Teraz również był w kadrze na igrzyska. Zastanawiające jest czy Superman zdobędzie 4 raz z rzędu tytuł dla najlepszego defensora ligi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *