Blazers chcą GM-a Lakers

Portland Trail Blazers wciąż mają wakat na stanowisku generalnego managera (Chad Buchanan ma wciąż tymczasowy kontrakt). Źródła związane z drużyną z Portland utrzymują, że obecny GM Los Angeles Lakers Mitch Kupchak jest w ścisłym kręgu ich zainteresowań. Trail Blazers zależy na zatrudnieniu doświadczonego managera, który odbuduje i ponownie wprowadzi zespół do ścisłej czołówki konferencji zachodniej.

Mitch Kupchak jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych, a przede wszystkim skutecznych GMów w NBA. W LAL jest od 2000 roku. Uważany jest za głównego architekta sprowadzenia do Lakers Pau Gasola w 2008 roku i kolejnych mistrzostw. Mówi się jednak, że od jakiegoś czasu jest w konflikcie z synem właściciela klubu z miasta aniołów – Jimem Bussem. To Buss przeforsował kandydaturę Mike’a Browna na trenera Lakers po Philu Jacksonie. Kupchak optował za Rickiem Adelmanem.

Trail Blazers prowadzili już rozmowy ze Stevem Kerrem, ale ten odrzucił ich propozycję. Źródła podają jednak, że Kerr nie wyklucza pracy w Portland jednak jako trener mający duży wpływ na sprawy personalne analogicznie do Grega Popovica w Spurs, ale nie jako GM.

Jim Buss niezmiennie mówi jednak, że jego relacje z Kupchakiem są dobre. Nie wydaje się więc za prawdopodobne, aby Lakers byli skłonni oddać obecnego GMa do drużyny z tej samej konferencji.

Marek Miłuński

Z racji swojego wzrostu typowy point guard, choć już na emeryturze. Po burzliwej karierze zdecydował się osiąść. Ma żonę i dwójkę synów, których już teraz wychowuje na przyszłego Chrisa Paula i Rajona Rondo (niestety przekazany materiał genetyczny nie rokuje na wyższy wzrost).

2 komentarze

  1. mac_3 napisał(a):

    Gdyby Mitch przeszedł do PTB to byłby prawdziwy hit transferowy. Ciekawe tylko, co bym tam ugrał.

  2. woy9 napisał(a):

    wziąłby Kwame’a, Waltona i Fisha i pociągnąłby do P.O. Pewnie namówiłby też L.O.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *