Zapomnijcie o obronie czyli 19 rzutów zza łuku demoluje Celtics.

Festiwal trójek w Madison Square Garden i strzelecki pojedynek Anthony kontra Pierce.

Od kiedy za sterami Knicks zasiadł Mike Woodson, nowojorczycy awansowali na 10 pozycję w lidze pod względem defensywy, pozwalając rywalom na 94 zdobyte w meczu punkty (przed Lakers czy Mavericks). Tym razem, w czwartym starciu tego sezonu przeciwko Zielonym (2-1 dla Celtów przed meczem), mecz zdominowany był przez ofensywę i rzuty dystansowe.

Pierwsza połowa spotkania była istnym popisem graczy na codzień rezydujących w Madison Square Garden. Dowodzona przez J.R. Smitha drużyna, imponowała wysoką skutecznością w rzutach zza łuku. Team Big Apple trafił 14 rzutów zza łuku, rzucając 72 oczka rywalom. Sam J.R. miał na koncie 7 celnych trójek, którymi rozbijał defensywę gości! Tym samym wyrównał on klubowy rekord Knicksów należący do..(jak myślicie kogo ? a dodam udało się to wcześniej trzem Knicksom i trafili w jednym meczu aż 9 razy).

Podczas drugiej kwarty, przełomowej dla losów spotkania, miejscowi wrzucili gościom 40 punktów, tracąc 27. Przed przerwą mieli oni już 19 oczek zaliczki, których goście nie zdołali odrobić w kolejnych 24 minutach.

Najlepsi na boisku: Carmelo Anthony – autor pierwszego swojego triple double dla KNICKS z 35pkt,12zb i 10as. Paul Pierce – z rekordowym dla siebie wynikiem punktowym w rozgrywkach 2012 – 43. The Truth trafił 4 z 6 rzutów zza łuku. Z kolei Avery Bradley dodał 5 trafień z dalekiego dystansu.

Ich zabrakło: Amar’e Stoudemire (ma być gotowy do gry w piątek), Ray Allen (przed meczem do naszych uszu dobiegła informacja, iż w ostatni dzień okna transferowego Ray Ray był jedną nogą w Memphis – za O.J. Mayo!).

Powiedzieli po meczu:

Carmelo Anthony „ Nasza ławka była dziś wspaniała!”

Melo dodał: „To nie byłem ja. Dotychczas miałem 9 i 9. Nigdy dotąd nie miałem TD, a dziś dzięki trafieniom Steve’a i J.R.’a udało mi się to osiągnąć”.

Mike Woodson „Nie było za dużo obrony po obu stronach w tym meczu”

X-factorem okazała się (oczywiście) ławka gospodarzy. J.R. Smith z 25 oczkami (7 celnymi trójkami) oraz Steve Novak również z 25pkt i rekordem kariery (także) 8 trafionymi rzutami zza łuku, co jest najlepszym osiągnięciem podczas jego występów w NBA. Obaj trafili 15 z 20 rzutów z dalekiego dystansu!

Uwaga: Ławka Knicks ograła na potęgę swoich vis-a-vie (grających bez Mike’a Pietrusa) aż 55 do 2!!

Punkty z pomalowanego 28 34

Kluczowa statystyka: punkty zza łuku. Knicks trafili aż 19 z 32 prób, co dało im 58% skuteczności. Celtowie nie byli wcale gorsi, zaliczając 11 z 22 i 50% zza linii 7.24m . Oba teamy trafiły 30 razy zza łuku i to drugi najlepszy wynik w bieżących rozgrywkach, nawiązując do meczu z 30 stycznia i konfrontacji Suns z Mavs.

Cztery spotkania tego sezonu między Knicks a Celtics zakończyły serię potyczek obu drużyn. Dwa zwycięstwa nad N.Y. odniósł Doc Rivers a po jednym nad zielonym rywalem Mike’owie D’Antoni i Woodson. Knicks notują bilans 14-5 pod rządami Woodsona.

Podsumowując: osobiście nie pamiętam spotkania by dwóch rezerwowych Knicks przekroczyło 20 oczek (Novak i Smith). Ponadto nie pamiętam meczu, w którym aż 4 graczy z Nowego Jorku odnotowało co najmniej 20 punktów na koncie. Obok Carmelo, Steve’a i J.R.’a, 20 dostarczył też Tyson Chandler. Tyson trafił 9 z 10 rzutów spod kosza. Jeśli macie gdzieś takie informacje w zanadrzu to podzielcie się ;-)

Wynik: New York Knicks (32-29) – Boston Celtics (36-26) 118:110

Najlepsi strzelcy: C. Anthony 35 (12 zb, 10 as), J.R. Smith 25 (7x3pkt), S. Novak 25 (8x3pkt), T. Chandler 20 oraz P. Pierce 43 (4x3pkt), K. Garnett 20, A. Bradley 17 (5x3pkt).

Komentarze do wpisu: “Zapomnijcie o obronie czyli 19 rzutów zza łuku demoluje Celtics.

1. wydaje mi sie ze to nie pierwsze td w karierze Melo, w Nuggets mial bodajze jedno

2. 9 trafionych trojek ma Toney Douglas z zeszlego sezonu.