NBA sprzeda(ła) New Orleans Hornets (UPDATE)

Jak poinformował oficjalnie David Stern i Zarząd NBA, liga ma zamiar odsprzedać New Orleans Hornets. Ma to nastąpić nawet dziś, a lista potencjalnych kupców z kilku zawęziła się zaledwie do dwóch. Sprzedaż organizacji z Nowego Orleanu trwa już bowiem ponad kilka miesięcy. Wśród kandydatów na właściciela „Szerszeni” są właściciel drużyny NFL New Orleans Saints – Tom Benson oraz Raj Bhahtal.

UPDATE: Oficjalnie, New Orleans Hornets zostaną sprzedani Tomowi Bensonowi za 338 mln $. Poinformował o tym już David Aldridge oraz lokalne media z Nowego Orleanu. Można powiedzieć, że DEAL IS DONE!

Liga NBA kupiła zespół z Nowego Orleanu za ponad 318 mln $ w grudniu, 2010 roku. Od tego czasu David Stern i Zarząd NBA miał kilkakrotnie ogromną szansę, aby sprzedać „swój” zespół komuś zaufanemu. Jak sam komisarz ligi mówi – poważnie zastanawiał się nad tym, który człowiek będzie najbardziej odpowiedzialnym i właściwym właścicielem. Idąc tym tropem i drogą eliminacji zostało już zaledwie dwóch bogatych ludzi – Raj Bhahtal i Tom Benson. Kwota jaką inwestorzy będą musiały zapłacić za „Szerszenie” ma wynieść około 340 mln $. Tym samym David Stern zrobi bardzo dobry interes, bowiem według magazynu Forbes New Orleans Hornets są warci „zaledwie” 285 mln $.

Liderem w wyścigu po Hornets wydaje się być Tom Benson. Jest on również właścicielem New Orleans Saints i według wielu jest on właścicielem idealnym i takim, który potrafi wyciągnąć zespół z najgorszych sytuacji. Według nieoficjalnych plotek to właśnie Tom ma zostać właścicielem „Szerszeni”, a oficjalnie zostanie to przekazane mediom popołudniu w piątek (w USA). Aby jednak doszło do sprzedaży ligę i nowego właściciela czeka długi proces przekazania Hornets, który zazwyczaj trwa kilka godzin, bowiem domykane na ostatni guzik są praktycznie każde sprawy.

Swój udział w kupnie drużyny chciałby mieć również były właściciel Hornets – George Shinn, ale po tym jak zrezygnował z bycia właścicielem ma on jednak małe szansę na jakikolwiek %.

Bardzo dużym atutem drużyny z Luizjany jest fakt, że mają oni podpisaną umowę z Nowym Orleanem, która mówi, że „Szerszenie” zostaną tutaj przynajmniej do roku 2024. Ta informacja najlepsza jest właśnie dla Davida Sterna i potencjalnego kupca, bowiem wszyscy chcieli aby drużyna została na swoim miejscu i nie zmieniała miasta. Tak też się stało. Hornets wynegocjowali również 40 mln $ na ulepszenie New Orleans Arena.

Dla fanów popularnych „Szerszeni” jest to wyśmienita informacja, bowiem z właścicielem Dell Demps i Monty Williams będą mogli w lato stworzyć wyśmienity zespół z Ericem Gordonem i dwoma młodymi graczami z tegorocznego Draftu. Przypominam, że New Orleans Hornets posiadają dwa picki – swój oraz Minnesoty Timberwolves, który aktualnie w mockach znajduje się na wysokiej, bo 10. lokacie.

Przypomnę również, że aktualnie w Nowym Jorku trwa spotkanie Zarządu NBA, na którym dokładnie ma paść ostateczna decyzja. Sprzedaż New Orleans Hornets już wkrótce, a być może za kilka godzin, stay tuned!

2 komentarze

  1. gratek napisał(a):

    318 za druzyne z Paulem (i Westem), a 340 bez. Dobry deal zrobilo NBA

  2. woy9 napisał(a):

    zmienią nazwę a następnie miejsce gry? ta drużyna i przyszłość jej to mega zagadka. Wg oficjalnych newsów DEAL is DONE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *