Świetne zawody Bynuma i World Peace’a, Lakers wygrywają w San Antonio

30 zbiórek Andrew Bynuma i 26 punktów Metta World Peace’a wystarczyło Lakers by odnieść przekonujące zwycięstwo nad Spurs. Gościom nie przeszkodził nawet brak Kobe Bryanta, który kolejny raz przyglądał się poczynaniom swoich kolegów ubrany w garnitur.

Drużyna Bilans I kwarta II kwarta III kwarta IV kwarta Wynik
Los Angeles Lakers 37-22 24 24 27 23 98
San Antonio Spurs 40-16 21 22 16 25 84

W skrócie

Dominujący pod obiema obręczami Bynum po raz pierwszy w karierze osiągnął barierę 30 zbiórek. Osiem z nich miało miejsce na atakowanej tablicy (w sumie Lakers zebrali tam aż 16 piłek). W statystyce zbiórek Bynum omal w pojedynkę nie pobił wyniku całego zespołu Spurs (!), którzy przez 48 minut zebrali 33 piłki z czego tylko 1 (!) w ataku.

Statystyki ze spotkania Lakers @ Spurs (źródło: NBA.com)

Poza Drew świetne zawody rozegrali Metta World Peace i Pau Gasol. Duet skrzydłowych zgromadził 47 punktów, 15 zbiórek i 6 asyst. O ile 21/11/4 Hiszpana nie jest dla niego niczym nadzwyczajnym, o tyle 26 punktów World Peace’a, a zwłaszcza 5/8 z dystansu są świetnymi prognostykami przed Playoff.

We played at our tempo. We don’t want to play at a fast pace, because then you put Drew [Bynum] in a situation where he’s running suicides. That’s not his strong point. I told him he still played bad. That was amazing tonight. – Metta World Peace

Spotkanie w AT&T Center było zaskakująco jednostronne. Uśpieni brakiem Kobe Bryanta gospodarze pozwolili Lakers na wygranie pierwszych trzech odsłon i w czwartej kwarcie przegrywali nawet 26 punktami. Kluczowym momentem meczu była seria punktowa gości w trzeciej kwarcie. Prowadzeni przez MWP gracze z Los Angeles zdobyli 13 punkty tracąc zaledwie 2.

Bardzo słabo jak na swoje możliwości zagrał Tony Parker. Francuz trafił tylko 2 z 12 oddanych rzutów z gry i nic dziwnego, że Popovich utrzymał go na parkiecie zaledwie przez 27 minut.

Z pozytywnej strony zaprezentował się praktycznie tylko Danny Green. Obrońca którego kontrakt wygasa po tym sezonie dał kolejny dowód na to, że należy mu się nowa oferta i solidna podwyżka. Wczoraj zdobył na świetnej skuteczności 22 punkty i był jedynym obok Tima Duncana graczem Spurs, który przekroczył barierę 10 oczek.

They beat us to death. There’s nothing else you can say about it. They rebounded well and were physical. It was a really poor performance execution wise and competitiveness wise. – Gregg Popovich

San Antonio w drugim kolejnym meczu nie potrafiło wymuszać przewinień (5/9 z linii rzutów wolnych), a braku punktów z tego elementu nie było w stanie zrekompensować nawet skuteczne rzucanie z dystansu (13/24).

Lakers i Spurs zmierzą się jeszcze dwukrotnie na przestrzeni najbliższych dziewięciu dni. Pierwsza szansa na rewanż Ostróg będzie miała miejsce już we wtorek w Los Angeles.

Kolejne spotkania

Lakers:

 • Nuggets (dom)
 • Mavericks (dom)
 • Spurs (dom)

Spurs:

 • Grizzlies (dom)
 • Suns (dom)
 • Warriors (wyjazd)

Najlepsi na boisku

Lakers:

 • Andrew Bynum – 16 punktów (7/20 z gry), 30 zbiórek, 2 asysty, 2 blok
 • Metta World Peace – 26 punktów (10/15 z gry, 5/8 z dystansu), 4 zbiórki, 2 asysty, 2 przechwyty
 • Pau Gasol – 21 punktów (9/24 z gry, 0/2 z dystansu), 11 zbiórek, 4 asysty, 1 przechwyt, 1 blok

Spurs:

 • Daniel Green  – 22 punkty (7/11 z gry, 5/6 z dystansu), 3 zbiórki, 2 asysty, 2 przechwyty, 2 bloki
 • Manu Ginobili – 9 punktów (3/8 z gry, 1/4 z dystansu), 4 zbiórki, 5 asyst, 1 przechwyt

Ciekawostki

 • Jedyna ofensywna zbiórka Spurs padła łupem… Tony’ego Parkera.
 • Metta World Peace w trzech ostatnich zawodach trafił 8 z 13 rzutów z dystansu.
 • Poprzedni rekord zbiórek Andrew Bynuma wynosił 23.
 • Statystyki Drew z ostatnich spotkań (Suns, Hornets i Spurs) to 19 ppg i 19.7 rpg.
 • Mike Brown był w przeszłości asystentem w San Antonio Spurs.
 • Manu Ginobili został piątym graczem Spurs, który w ich barwach przekroczył barierę 10 000 zdobytych punktów.
 • Pozostali na tej liście to Tim Duncan, Tony Parker, David Robinson i George Gervin.
 • Matt Bonner natomiast znalazł się na czwartym miejscu w historii (wyprzedzając Michaela Finley’a) z 492 celnymi rzutami z dystansu.

Kontuzje i gracze nieaktywni

Lakers: Bryant (kontuzja), Hill, Goudelock, Morris (decyzje trenera), Eyenga (poza składem)

Spurs: Neal (zatrucie pokarmowe), Joseph (poza składem)

Filmowe podsumowanie spotkania

Boxscore

Lakers: World Peace 26, Gasol 21, Bynum 16, Sessions 10, Ebanks 0, a także Murphy 0, Barnes 13, Blake 10, McRoberts 2

Spurs: Duncan 14, Leonard 2, Blair 0, Parker 4, Green 22, a także Jackson 6, Bonner 9, Diaw 0, Ginobili 9, Splitter 6, Anderson 5, Mills 7

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *