LaMarcus Aldridge przejdzie operację i kończy sezon.

Klątwa Portland Trail Blazers trwa w najlepsze. Kolejny zawodnik zespołu z Oregonu doznał kontuzji, która wyklucza go z gry na dłuższy czas. Najświeższym pechowcem został lider zespołu – LaMarcus Aldridge.


27-letni Aldridge opuścił już ostatnie spotkanie Blazers, przeciwko Warriors i nie zagra już do końca sezonu, a przerwa w treningach może potrwać kilka miesięcy. Badanie rezonansem magnetycznym wykazało problemy z biodrem, które będzie musiało zostać jak najszybciej zoperowane, aby zawodnik mógł przystąpić w pełni sił do kolejnego sezonu.

GM Blazers, Chad Buhanan powiedział, że priorytetem w na chwilę obecną jest przede wszystkim zdrowie Aldridge’a, ponieważ PTB stracili już szanse na awans do Playoffs, notując obecnie bilans 28-31. Tracą w tym momencie 4.5 mecze do zajmujących ósme miejsce Nuggets.

Silny skrzydłowy Blazers notuje swój najlepszy sezon w dotychczasowej karierze, zdobywając średnio 21.7 punktów, 8 zbiórek, trafiając 51.2% rzutów z gry, a w lutym wystąpił pierwszy raz w Meczu Gwiazd.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *