Odom opuszcza szeregi Mistrzów.

W zeszłym sezonie zdobył nagrodę dla Najlepszego Rezerwowego NBA. Na jesień został potraktowany niczym para niepotrzebnych kaloszy Mitcha Kupchaka a manager Lakers próbował go wymienić (bez pytania gracza o zdanie) do Nowego Orleanu by pozyskać Chrisa Paula. Jego sportowa forma pozostawiała wiele do życzenia i on sam miał nawet zagościć na parkietach NBDL by podszlifować ją. Ostatecznie dziś do naszych informacji dobiegła informacja, iż Dallas Mavericks rozstali się z 2-krotnym Mistrzem NBA Lamarem Odomem.

L.O. mający w nogach 32-wiosny i najgorszy w karierze sezon (6.6 pkt, 4.2 zb, 1.7 as i 35% skuteczności z pola) zostanie na liście graczy Mavs do czerwca a następnie spróbują go wymienić (jeśli nie to zrezygnować z opcji przedłużenia kontraktu na kolejny rok), jednak w tym sezonie już nie zagra w koszulce Mavericks.

Odom miał po części zastąpić pod koszem Tysona Chandlera czy na skrzydle Carona Butlera, jednak jego brak motywacji wywierał zły wpływ na wyniki drużyny i Rick Carlisle z Markiem Cubanem zdecydowali się zrezygnować z usług zawodnika. Wcześniej po śmierci 24-letniego kuzyna oraz przy chorobie ojca (grudzień-styczeń) zawodnik myślał nawet o zakończeniu kariery.  Lamar to Mistrz świata z 2010 roku z kadrą Stanów Zjednoczonych pod kierunkiem Mike’a Krzyzewskiego.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *