Dragić graczem tygodnia!

LeBron po raz piąty!!

Całkiem niedawno oglądał mecze swojej drużyny zza pleców innego kandydata do MIP – Kyle’a Lowry’ego – dostając w grze średnio 15 minut. My jako kibice Suns i Marcina Gortata mamy na uwadze fakt, że ponad rok temu ciężko mu było wydobyć się z cienia Steve’a Nasha. Dziś, szczęście w nieszczęściu, korzysta z kontuzji kolegi w Houston, jest obdarzony ogromnym zaufaniem Kevina McHale’a i spłaca ten kredyt świetną grą. Słoweński playmaker Rakiet podczas ostatnich 18 spotkań notuje nieprzerwanie tzw. double figures i w kolejnych spotkaniach rzucał co najmniej 10 oczek.

Podczas swojego trzeciego roku gry w najwspanialszej lidze świata ex gracz Olimpii Ljubljana parokrotnie pobił swoje rekordy co do punktów i asyst, a obecnie wynoszą one: 26 i 14. Pierwszy wynik został ustanowiony w minionym tygodniu i oznaczał on tym samym 7 double double w bieżących rozgrywkach. Dzięki postawie Słoweńca jego Rakiety wygrały 4 z ostatnich 5 spotkań niespodziewanie ogrywając wyżej notowanych Bulls i Lakers. Jego statystyki osiągnęły poziom: 20.7 punktu, 8.3 asysty, 3 zbiórek i 2.7 przechwytu.

LeBron James to drugi zwycięzca, który ma zaszczyt notować podobne osiągniecie po raz 5 w tych rozgrywkach (rekord ligi). LBJ pomógł Heat w wygraniu 3 z 4 ostatnich meczów. Jego średnie w tym okresie to: 30.5 punktu, 5.8 zbiórki, 5.5 asysty oraz 2.3 przechwytu. król rozegrał popisowe spotkania przeciwko Sixers – 41pkt oraz Thunder – 34pkt/10as/7zb. Oba spotkania były wygrane przez Heat.

Nominowanymi do wyróżnienia Player of the Week byli też: Josh Smith, O.J. Mayo, Brandon Jennings, Carmelo Anthony, Tony Parker i Al Jefferson.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *