Ciekawostki statystyczne #71

Zapraszam na dzisiejsze spotkanie w świecie statystyk m.in. z zespołami Clippers, Bucks i Rockets.


– Clippers wygrali z Mavs, przedłużając serię wygranych do sześciu meczów. To najdłuższa taka passa zespołu z LA od marca 1992 roku. 20 lat to zdecydowanie najdłuższa przerwa w historii NBA pomiędzy dwiema takimi seriami jednego teamu. Pomiędzy styczniem 1991 a grudniem 2003 Nuggets także ani raz nie wygrali nawet pięciu gier z rzędu.

Randy Foye, który trafił aż 8 z 15 prób za trzy w meczu przeciwko Mavs i 10 z 19 z gry, podczas ostatnich dwóch spotkań przeciwko temu zespołowi miał w sumie 2-17 z gry i 1-8 za trzy.

– Rockets odrobili 15-punktową stratę w wyjazdowym meczu z Bulls. W ciągu ostatnich siedmiu sezonów tylko dwóm zespołom udało się odrobić taką różnicę podczas spotkania wyjazdowego i wygrać z drużyną dysponującą najlepszym bilansem w danym momencie. W 2007 roku Suns pokonali Mavs, a trzy lata później Magic wygrali z Cavs.

– Kevin Durant rzucił 21 punktów Grizzlies, a Russell Westbrook dodał 19. Było to 50. spotkanie z rzędu, w którym obaj gracze rzucili po przynajmniej 10 oczek. W ostatnich 20 latach tylko dwóm parom udało się to w przynajmniej 50 grach pod rząd. Kobe Bryant i Pau Gasol osiągnęli to w ostatnich 58 meczach rozgrywek 2008/09, a Michael Jordan i Scottie Pippen w 60 podczas sezonu 1995/96.

– Kevin Love zebrał tylko 7 piłek przeciwko Kings, a dzień wcześniej z Blazers tylko 9. Był to pierwszy przypadek w obecnym sezonie, kiedy skrzydłowy Wolves zanotował dwa mecze z rzędu z mniej niż 10 zbiórkami.

– Pięciu graczy Bucks rzuciło w poniedziałkowym meczu przeciwko Wizards przynajmniej 15 punktów. To już czwarty taki przypadek „Kozłów” w obecnych rozgrywkach. Żadnemu innemu zespołowi nie udało się to więcej niż dwukrotnie.

– Bulls przegrali najpierw z Thunder, a dzień później z Rockets. Była to pierwsza seria dwóch porażek „Byków” od 7 lutego 2011.

Wesley Matthews został dopiero szóstym graczem od 1995 roku, który zdobył przynajmniej 33 punkty z 12 lub mniej rzutów z gry. Ostatnim takim osiągnięciem może pochwalić się Yao Ming, który zanotował takie spotkanie 5 grudnia 2008.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *