Ciekawostki statystyczne #69

Zapraszam dzisiaj na spotkanie m.in. z asystami Derona Williamsa oraz rzutami Kobe Bryanta. Kolejna porcja liczbowych ciekawostek już przed wami.


– Tim Duncan zanotował 23 punkty i 11 zbiórek w wygranej Spurs nad Pacers. Był to już czwarty występ w ostatnich dziewięciu, kiedy doświadczony skrzydłowy zaliczył mecz na poziomie 20/10, po tym jak w pierwszych 38 grach, miał tylko jedno takie osiągnięcie.

– Spurs zdobywali w marcu średnio 107.1 punktów w każdym spotkaniu. Taki wynik okazał się najlepszym wynikiem w całej lidze. Co ciekawe taka sytuacja miała miejsce pierwszy raz w pojedynczym miesiącu odkąd trenerem Spurs jest Greg Popovich. Ostatni raz „Ostrogi” rzucały najwięcej punktów w jednym miesiącu, kiedy szkoleniowcem zespołu był Brian Hill w grudniu 1994.

– Kobe Bryant spudłował pierwszych 15 rzutów z gry w meczu przeciwko Hornets. Taka seria nie zdarzyła mu się jeszcze nigdy w poprzednich 1155 meczach w karierze, a dodając do tego pięć pudeł na zakończenie ostatniego spotkania z Thunder, otrzymujemy najdłuższą serię niecelnych prób „Black „Mamby” w karierze. Ostatnim zawodnikiem, który rozpoczął mecz od 15 pudeł był Jason Kidd, 21 stycznia 2002.

Andrew Bynum osiągnął w marcu średnią 22.2 punktów rzucanych w każdym meczu. Jest to obecnie najwyższa średnia osiągana przez środkowego Lakers podczas jednego miesiąca w ciągu kariery. Poprzedni najlepszy wynik to 18 oczek/mecz w listopadzie 2009.

– Clippers zostali pierwszą drużyną od 45 lat, która rozegrała 20 meczów podczas jednego miesiąca. Rekordzistami NBA w tej klasyfikacji są jednak Milwaukee Hawks, rozgrywając w styczniu 1955 aż 22 gry. Ich rekord został wyrównany rok później, kiedy C’s jeszcze bez Billa Russella także zagrali 22 spotkania.

– Deron Williams zaliczył aż 35 asyst w ostatnich dwóch spotkaniach. Poprzednim zawodnikiem, który rozdał więcej asyst w kolejnych meczach był Steve Nash, zaliczając 37 asyst w listopadzie 2009.

– Josh Smith rozegrał w marcu aż 6 spotkań, w których rzucił przynajmniej 30 punktów. Ostatnim graczem Hawks, który zaliczył tyle 30-punktowych występów w ciągu jednego miesiąca był Isaiah Rider, w grudniu 1999.

– Debiutant Heat Norris Cole trafiał w marcu zaledwie 32.4% swoich rzutów. To najgorszy wynik wśród wszystkich 233 koszykarzy, którzy oddali przynajmniej 70 rzutów z gry.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

1 Odpowiedź

  1. Robak#91 pisze:

    O tych clippers, to autor zaszalal na 1 kwietnia ,czy to po niedzielnym blanciku tak się dowcip wyostrzyl ? ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *