Grant Hill może stracić sezon

Grant Hill będzie musiał przejść operację łąkotki w kolanie, która może wyłączyć go z gry do końca sezonu regularnego. Czy osłabieni brakiem swojego najlepszego defensora Suns, będą w stanie awansować do playoffs?

Czwartkowe badanie rezonansem magnetycznym wykazało problemy z łąkotką w kolanie Hilla. 39-letni zawodnik pauzował już w dwóch ostatnich spotkaniach drużyny z Arizony, po tym, jak ból w kolanie nasilił się w spotkaniu przeciwko Cavaliers. Pierwsze objawy kłopotów z łąkotką pojawiły się około dwa tygodnie temu, kiedy Hill został trafiony w kolano podczas jednego ze starć z rywalem.

Operacja ma zostać przeprowadzona w piątek i dopiero po niej okaże się, jak długo „Słońca” będą musiałby radzić sobie bez swojej defensywnej ostoi. Pierwsze diagnozy mówiły o konieczności odpoczynku do połowy kwietnia, ale najbardziej prawdopodobne jest opuszczenie całego sezonu. Podopieczni Alvina Gentry’ego rozegrali w obecnych rozgrywkach 5 meczów bez Hill, i notują w tych grach bilans 1-4.

Miejsce kontuzjowanego Hilla zajmie Shannon Brown, który w ostatnich meczach radzi sobie bardzo dobrze w ofensywie, ale daleko mu do poziomu prezentowanego przez Hilla w obronie. Pech Hilla może także wpłynąć na powrót Josha Childressa do rotacji, w której jest notorycznie pomijany przez trenera Suns.

Suns wygrali 9 z pierwszych 11 meczów po przerwie na Mecz Gwiazd i włączyli się dość niespodziewanie do walki o grę w playoffs. Od tego momentu przegrali jednak aż 4 z 6 gier i znacznie oddalili się od osiągnięcia tego celu. Obecnie z bilansem 25-26 Suns zajmują 10. miejsce na zachodzie, tracąc dwa mecze do Jazz i Rockets (27-24).