Johnson i Durant najlepszymi graczami tygodnia #12.

Joe Johnson z Atlanty Hawks i Kevin Durant z Oklahoma City Thunder zostali wyróżnieni tytułem Gracza Tygodnia. O ile dla J.J.’a jest to pierwsze tego typu wyróżnienie, o tyle dla Durantuli był to już trzeci podobny laur na przestrzeni bieżących rozgrywek.

Johnson poprowadził Jastrzębie do 4 wygranych podczas 5 ostatnich spotkań drużyny. Jego średnie przedstawiały się następująco: 23.2 pkt, 5.4 zb oraz 3.2 as. W poprzednią środę w meczu przeciwko Cavaliers trafił on trzy punktowy rzut na remis, dający dogrywkę a następnie wygraną Hawks, 103-102.
Dzień później jego kolejny rzut za trzy punkty, przeciwko Wizards najpierw dał Atlancie jednopunktowe prowadzenie a dalej jego celne rzuty osobiste przypieczętowały wyjazdową wygraną, 95-92. No i w końcu minionej nocy, w meczu przeciwko Utah Jazz doprowadził on do trzeciej dogrywki, by w ostatniej z nich rzucić 8 z 16 punktów swojej drużyny (139-133). Johnson w swoim najlepszym meczu minionego tygodnia zaliczył 37 oczek.

Dla Duranta było to już trzecie wyróżnienie pod nazwą Gracz Tygodnia. Tym razem pomógł on Thunder w wygraniu trzech z czterech ostatnich spotkań. Średnie z ostatnich 7 dni numeru 35 z Oklahomy to: 29.5 pkt, 10.3 zb, 5 as i 2 przech. W swoim najlepszym występie przeciwko Wolves, zapisał na koncie 40 pkt i 17 zb. Thunder wygrali 149-140 po dwóch dogrywkach.

Innymi nominowanymi do wyróżnienia byli: Amar’e Stoudemire, Ryan Anderson, Josh Smith i Dwayne Wade na Wschodzie oraz Kevin Love, Al Jefferson i Goran Dragić na Zachodzie.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *