Gdzie się podział rzut Carmelo?

Autor: Bartek Berbeć

Od momentu przyjścia do ligi w 2003 roku Carmelo Anthony był uznawany za jednego z najlepiej rzucających graczy w NBA. Po transferze do Nowego Jorku jego strzeleckie umiejętności ciągle spadają.

Zawodnik zmagał się co prawda z kilkoma urazami, jednak dotychczasową indolencję strzelecką w sezonie 2011/12 trudno wyjaśnić samymi kontuzjami. Sam koszykarz, zapytany o kłopoty, odpowiada następująco:

– Nie potrafię znaleźć przyczyny. Chciałbym to wiedzieć. Gram w ten sport jednak już całkiem długo. Takie rzeczy się zdarzają. Nie obawiam się o to za bardzo w tej chwili – mówił po meczu z Detroit Pistons Carmelo Anthony. Trafił w nim 5 z 12 rzutów z gry.

Jak źle jest z rzutem popularnego „Melo”? Na przestrzeni siedmiu ostatnich spotkań jego skuteczność zza łuku wynosi zaledwie 21,7%, co jest fatalnym wynikiem. Jego generalna skuteczność z gry spadła z 46,6% w sezonie 2010/11 do 39,9% w sezonie bieżącym, zaś z dalekiego półdystansu (czyli od 16 do 23 stóp od obręczy) z 40% do 30%. Problemy te nie zostały niezauważone przez nowego trenera New York Knicks.

– Jako trener, muszę mu pomóc. To moja praca. Zdecydowanie chcę nadal z nim nad tym pracować i postawić go w jak najlepszym położeniu, które zapewni nam sukcesy. Rzutów za niego nie trafię, ale moim zdaniem jest dać mu taką możliwość – mówi Mike Woodson.

Paradoksalnie, pomimo kłopotów swojej gwiazdy, Knickerbockers przerwali ostatnio passę porażek.

3 komentarze

 1. klin napisał(a):

  od poc zatku tego sezonu, skutecznesc melo mnie zasmuca. probowalem juz tlumaczyc to nie wiem klopotami osobistymi, no ale nie przez caly sezon. co ciekawe, po przejsciu w tamtym sezonie z denver, melo wcale nie mial takich problemow juz w barwach knicks

 2. Rocky napisał(a):

  Wydaje mi się, że zmiana otoczenia sprawiła zmianę mentalności popularnego Melo. Każdy z nas wie, że presja Nowego Jorku jest znacznie bardziej uciążliwa dla zawodnika, niż presja w Denver, gdzie i tak traktowany Carmelo był po królewsku.
  To wszystko oddziałuje na komfort gry.
  Oczywiście, możecie powiedzieć, że jest on nieprzeciętnym zawodnikiem i powinien sobie radzić z czymś takim, ale czy na pewno?

 3. HowOldAreYouGirl napisał(a):

  Zmiana otoczenia Melo? Tylko gdzie… może Hawks? ^^

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *