Woodsanity trwa, Knicks ogrywają Sixers

Katastrofalny start spotkania w wykonaniu 76ers miał decydujące znaczenie dla przebiegu meczu. Gospodarze zdobyli pierwsze punkty dopiero gdy Knicks mieli już na koncie 14 oczek. Goniąc przez resztę meczu Filadelfii zabrakło niewiele, ale ostatecznie w mini-derbach regionu wygrali NYK.

Sixers jednocześnie mają już tylko 1 mecz przewagi nad Celtics i tylko 3 nad Knicks w tabeli dywizji atlantyckiej.

Drużyna Bilans I kwarta II kwarta III kwarta IV kwarta Wynik
New York Knicks 23-24 19 24 16 23 82
Philadelphia 76ers 26-21 11 24 23 21 79

W skrócie

Statystyki z meczu Knicks @ Sixers (źródło: NBA.com)

Forma Nowego Jorku w tym sezonie wygląda jak sinusoida. Zespół albo gra świetnie i wygrywa mecz za meczem, albo długimi seriami przegrywa i zmniejsza swoje szanse na PO. Od czasu zmiany szkoleniowca i powierzeniu tej roli Mike’owi Woodsonowi Knicks jeszcze nie przegrali. Zatrzymanie Sixers na swoim parkiecie poniżej granicy 80 zdobytych punktów trzeba mu definitywnie zapisać jako sukces.

It was a good test for us to match up with them and see where we are. I think we got off to a good start and were able to hang on at the end. It was a very good win for our team. – Jeremy Lin

39 punktów duetu StoudemireLin wystarczyło by NYK mogli się cieszyć z 23 zwycięstwa. Tylko jedno zwycięstwo dzieli ich od osiągnięcia poziomu 50% wygranych. Jednocześnie walka o wygraną w dywizji atlantyckiej wydaje się ponownie otwarta przy zadyszce 76ers i rosnącej formie Celtics.

Sixers w kolejnym meczu mają duże problemy ze swoją ofensywą. Wczoraj już po pierwszej kwarcie musieli gonić, a rzucając ze skutecznością na poziomie 39% (29/75) jest o to niezwykle trudno. Miejscowi przegrali także walkę na deskach (47-39) i przede wszystkim zostali ograniczeni do zaledwie 13 punktów z kontrataku. Słaba gra w ataku pozycyjnym jest ostatnio bolączką Douga Collinsa. Chwilowo problem rozwiązywał Evan Turner, ale młody obrońca w ostatnich trzech spotkaniach zdobył w sumie 14 punktów trafiając tylko 6 z 26 oddanych rzutów. Wczoraj pudłowali także wracający do formy Hawes, i zmiennicy Lou Williams i Thadd Young.

Przy obecnej formie Sixers zastanawia mnie brak ruchów transferowych ze strony zarządu. O ile oczywiste jest, że ciężko im będzie rywalizować o najlepszych i doświadczonych graczy – gdyż tym zależy przede wszystkim na tytule, a w Filadelfii go w tym sezonie na pewno nie zdobędą, o tyle samo sprowadzenie Sama Younga nie może być traktowane jako poważne wzmocnienie zespołu.

Jeżeli rozwiązaniem dla ostatnich problemów miało być granie niskim składem (Brand lub Young jako center) to widać, że  nawet przeciwko Knicks to się nie będzie sprawdzać. Może Sixers powinni się zainteresować młodym i atletycznym skrzydłowym jak choćby JJ Hickson?

It was a big situation for us. We needed a win and this was very important to keep our momentum going. – Amar’e Stoudemire

Ps. Czy ktoś z Was jest w stanie mi powiedzieć co zrobili 76ers 3.8 sekundy do końca gdy przy trzypunktowej stracie nie faulowali?

Knick w kolejnych dniach czekają mecze z Raptors (wyjazd), Pistons (dom) i Bucks (dom). Sixers tymczasem zmierzą się z Celtics (dom), Spurs (wyjazd) i Cavaliers (dom).

Najlepsi na boisku

Knicks:

 • Amar’e Stoudemire– 21 punktów, 9 zbiórek, 2 asysty
 • Jeremy Lin – 18 punktów, 5 zbiórek, 3 asysty

76ers:

 • Jrue Holiday – 16 punktów, 6 asyst
 • Elton Brand – 12 punktów, 12 zbiórek, 3 asysty, 2 przechwyty, 5 bloków

Ciekawostki

 • Sixers spudłowali pierwsze 14 rzutów z gry.
 • Doug Collins ma na koncie 399 zwycięstw w trenerskiej karierze.
 • Elton Brand miał wczoraj w pojedynkę więcej bloków (5) niż cała drużyna Knicks.
 • Jeremy Lin miał duże problemy ze skutecznością, ale nadrabiał to na linii rzutów wolnych gdzie trafił 10/10.
 • Dodatkowo rozgrywający Knicks zdobył 16 ze swoich 18 punktów w ostatniej odsłonie.
 • 76ers mają bilans 2-14 w meczach zakończonych mniejszą przewagą niż 8 punktów i 0-8 w tych, które kończą się różnicą mniejszą niż 5 punktów.
 • Knicks ostatni raz wygrali mecz rzucając mniej niż 83 punkty blisko 7 lat temu (14 listopada 2005 przeciwko Jazz).

Filmowe podsumowanie spotkania

Kontuzje i gracze nieaktywni

Knicks: Bibby, Douglas, Harrellson (decyzje trenera), Jordan, Walker (poza składem)

76ers: Battie, Allen, Bracklins, Vucevic (decyzje trenera)

Boxscore

Knicks: Anthony 10 (5zb), Stoudemire 21 (9zb), Chandler 4 (7zb), Fields 8, Link 18 (5zb), a także Davis 5, Jeffries 2, Novak 2, Smith 8 (5zb), Shumpert 4 (8zb)

76ers: Brand 12 (12zb), Iguodala 13 (8zb, 6ast), Hawes 3 (6zb), Turner 2 (5zb), Holiday 16 (6ast), a także Williasm 13, S. Young 0, T. Young 7, Meeks 13


Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *