Powrót Agenta 0!

Wg doniesień gazety Memphis-Commercial-Appeal i serwisu CBS Gilbert Arenas jest na najlepszej drodze by trafić do Memphis Grizzlies. Agent Zero jest gotów podpisać umowę do końca bieżącego sezonu z Grizzlies, podczas trwania której otrzyma sumę 300 tys. USD. Przymierzany wcześniej do składu L.A. Lakers obrońca miałby dołączyć do swojego nowego zespołu już w Portland, podczas następnego wyjazdowego spotkania Niedźwiedzi.

Arenas ma być dodatkowym wsparciem dla Mike’a Conley’a oraz O.J.Mayo, ponadto dodać trenerowi Lionellowi Hollinsowi większych możliwości gry w ataku i na obwodzie. Transfer do Memphis Arenasa ma być mniejszym ryzykiem aniżeli przed laty nabycie praw do Allena Iversona.

 Arenas ma na karku 30 lat i jest po poważnym zabiegu kolana. 3x gościł w NBA All Star Game, a w 2003 roku dostąpił wyróżnienia w postaci statuetki dla gracza z Największym Postępem w lidze. Reprezentował dotychczas 3 kluby NBA jak: Warriors, Wizards i Magic. Przed sezonem z jego usług zrezygnowali sternicy Orlando Magic i zastosowali tzw. amnestię. Agent 0  notował  w rozgrywkach 2010-11 swoje najniższe średnie kariery w postaci 8,0 pkt i 3,2 as (nawet jako rookie miał wyższe zdobycze).

Grizzlies to obecnie piąta siła Zachodu z bilansem 25-18. Od czwartych Clippers dzieli ich tylko jedna wygrana. Obok Suns i Bulls (8-2) notują oni najlpeszy wynik ostatnich 10 spotkań (7-3). W poprzednich play offs byli prawdziwym objawieniem, kiedy dotarli do półfinalu konferencji pokonując Spurs.

Każdy z nas pewnie zadaje sobie teraz pytanie, na ile jeszcze stać Arenasa lub czym nas zaskoczy?

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

2 komentarze

  1. Krzysiek napisał(a):

    Arenas jest podobno po tym samym zabiegu co Kobe (zresztą to niby Gilbert polecił ten zabieg Bryantowi).

  2. Woy9 napisał(a):

    Wg mnie to Kobe jako pierwszy przeszedł nowatorską operację i polecił ją Arenasowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *