Wymiana z Warriors może zatrzymać Howarda na Florydzie.

Wg doniesień z  Orlando i Oakland, Magic nadal są zainteresowani usługami Monty Ellisa z Warriors. Teraz do  potencjalnej wymiany mieliby zostać zaangażowani również New Orleans Hornets. Transfer Ellisa miałby dać szansę Alexowi Martinsowi (prezydentowi klubu) na zatrzymanie na Florydzie najlepszego centra NBA, Dwighta Howarda. Sugeruje się też, iż Martins szuka też możliwości pozyskania z Milwaukee dobrego znajomego Howarda, Stephena Jacksona.

Kluczowe dla losów wymiany miałoby być pozyskanie przez Wojowników Andrew Boguta od Kozłów, gdyż Mark Jackson liczy na właściwe uzupełnienie składu swojej drużyny. Wg źródeł to ta wymiana jest jak na razie kluczową dla ekipy z Oakland.

Wg innych źródeł Monta Ellis mógłby trafić do Orlando Magic wraz z Andrisem Biedrinsem oraz Dorellem Wrightem. W drugą stronę mieliby powędrować dwaj lub trzej zawodnicy z Magic: J.J. Redick, Quentin Richardson lub Ryan Anderson bądź Hedo Turkoglu. Gorącym zwolennikiem wymiany i zatrzymania Howarda w Orlando jest jednen szefów koncernu Amway – Rich DeVoss.

W wymianę mają się jeszcze włączyć Szerszenie, które chcą się pozbyć Chrisa Kamana i zyskać wartościowego gracza. Nie wykluczone, iż któryś z wyżej wymienionych zawodników dołączy właśnie do ekipy Monty’ego Williamsa.

Wracając do Ellisa to w obecnym sezonie notuje on średnie: 21,9 pkt i 6 as. W poniedziałek został wybrany Zawodnikiem Tygodnia w Konferencji Zachodniej, a o jego dostępność pytali w poprzednim tygodniu Chicago Bulls i spotkali się z odmową Warriors.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

2 komentarze

  1. Mac pisze:

    Czekam na te spektakularne wymiany i nie mogę się doczekać, a trade deadline już tuż tuż ;p. Myślę jednak, że Howard zostanie w Orlando przynajmniej do końca tego sezonu.

  2. Currose301 pisze:

    Nie ma opcji Monta niech idzie albo do Bulls albo zostaje w GSW!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *