T.J. Ford kończy karierę

Autor: Quentin

Do bycia graczem w lidze NBA nie wystarczy mieć talent. Trzeba posiadać także sporo zdrowia. Przekonał się o tym  m.in Brandon Roy, który pomimo zaledwie 27 lat postanowił zawiesić buty na kołku.

Dzisiaj podobną decyzję o zakończeniu kariery powziął rozgrywający San Antonio Spurs – T.J Ford.

Obecny sezon dla kończącego 24 marca 29 lat zawodnika był ósmym w karierze. Najlepszy sezon zanotował w latach 2006/07 kiedy to przeszedł z Bucks do Raptors osiągając średnie 14.0pkt, 7.9as oraz 3.1zb i 1.4prz na mecz.

Nigdy nie udało mu się rozegrać pewłnego sezonu, a wraz z upływem czasu nasilały się kontuzje i występów było coraz mniej.

W obecnych rozgrywkach rozegrał 14 spotkań, w których notował średnio 3.6pkt i 3.2as na mecz.

Pomimo, że jest to bardzo trudna decyzja dla mnie, to jednak najlepsza jaką mogłem podjąć dla mojej rodziny. Zostałem obdarowany możliwością gry u wspaniałych trenerów, ze wspaniałymi zawodnikami od liceum poprzez college aż do NBA. Niezależnie od tego co przyniesie przyszłość, to wspomnienia pozostaną na zawsze – powiedział Ford.


Amerykanin miewał ciągłe problemy z kręgosłupem, a wszczególności z jego szyjnym odcinkiem. Lekarze już trzy lata temu sugerowali mu zakończenie przygody z koszykówką.

3 komentarze

 1. Bob napisał(a):

  Kolejny blow dla Spurs, ale nie z takimi problemami Popovich i ekipa sobie radzili.

  Ciekawe czy w tej sytuacji spróbują pociągnąć za spust i sprowadzić jakiegoś z dostępnych PG.

 2. Rastan napisał(a):

  Chłopaki bardzo lubię czytać wasze forum…..no moglibyście troche mniej jechać po Celtach i na siłe ich rozdzielać…. :) ale to inny temat. :)Chodzi o to że jak wstawicie jakiś fajny filmik, jak pewnie ten z T.J. Fordem i jest tam ścieżka muzyczna to pokazuje mi się napis „Niestety, ten materiał muzyczny wytwórni UMG jest niedostępny w Niemczech, ponieważ organizacja GEMA nie przyznała YouTube odpowiednich praw do publikowania muzyki.Przepraszamy za usterki.„ pewnie wielu ktorzy przebywają na obczyźnie się to wyświetla. PRECZ Z CENZURĄ W INTERNECIE!!!!! T.J. Ford życzę Ci 100lat!!

 3. Mac napisał(a):

  Ford to był ciekawy gracz. Nie jakaś gwiazda, ale na pewno solidny rozgrywający. Bardzo nie lubię, gdy ktoś musi przedwcześnie kończyć karierę :/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *