Hedo Turkoglu zawieszony na jeden mecz

Hedo Turkoglu z Orlando Magic został zawieszony na jedno spotkania, za które nie otrzyma wynagrodzenia. Kara spowodowana jest sytuacją, jaka możecie zobaczyć na filmiku poniżej, a miała miejsce podczas czwartkowego meczu przeciwko Bulls. To kolejny przykład na to, jak dziwne są nowe przepisy dotyczące przyznawania przewinień technicznych.

 

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

6 komentarzy

 1. croolick pisze:

  a co w tym dziwnego- nietykalność sędziów to bardzo zasadny przepis IMO…

 2. JJ pisze:

  Ktoś tu jest psycho-fanem Magic po prostu. Ewidentny technik, nawet w PLK by to nie przeszło

  • Piotr Gładczak pisze:

   Nie psycho-fanem, ale zwyczajnie NBA przesadza z zawieszaniem za coś takiego. Rozumiem technik, ale nie zawieszenie.

 3. kelati23 pisze:

  ludzie czytajcie ze zrozumieniem, zasadności odgwizdania technika nikt nie podważa ale zawieszenie + jakby nie było kara finansowa to w tym konkretnym przypadku chyba jednak przesada bo to co zrobił hedo nie było w żadnym razie agresywne.i zgadza się z tym również nie-fan magic (tym bardziej nie psycho fan) także wrzućcie na luz.

 4. HowOldAreYouGirl pisze:

  Zasady wprowadzane w NBA to istna kpina i każdy o tym wie.

  Faul techniczny za dotknięcie sędziego jak najbardziej na miejscu – sędzie ma 170 cm i jak by miał go dotykać każdy zbulwersowany koleś to sorry.

  Tutaj ewidentna przesada ze strony sędziego, który chcąc nie chcąc nie jest mężczyzną – jeżeli dajesz mi kare powiedz mi to prosto w oczy a później idź zgłoś to do protokołu – tutaj sędzie po prostu zachowuje się jak każdy policjant – czyli osoba bez honoru, która jedynie można gwizdać i przez te 48 minut czuć się panem nad tymi młodymi o obrzydliwie bogatymi gośćmi, którzy robią to co kochają.

  Swoją drogą najbardziej żałosny jest przepis który mówi o tym, iż zawodnicy nie mogą okazywać ekspresyjnego zadowolenia bądź spontanicznych reakcji po efektownym wsadzeniu piłki do kosza, albo te techniki za drapanie się po jajkach – żałosne.

  Drafty były już ustawiane pod duże metropolie w NBA, nie zdziwił bym się jak za 10 lat się okaże, że wyniki meczów, ilości punktów, asyst i fauli również były ustawiane, a my emocjonujemy się „wrestlingiem” – który wielu amerykanów uważa za realistyczny… tak jak my NBA…

  PS.
  W sumie nie ma wymogu oglądania NBA, ale chciał bym kiedyś powiedzieć: Doczekałem się zwolnienia Sterna i normalnych zasad…

  • klin pisze:

   zgadzam sie, niiektore przepisy szczegolnie te dotyczace fauli technicznych za wyrazanie emocji, zawisniecie na obreczy dluzej niz 2s, sa zalosne. chcialbym widziec je w latach 90, w erze barkleya, mlodego shaqa hahaha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *