Celtics zmiażdżyli Blazers

O kryzysie w zespole z Portland pisał niedawno Kamil, ale wydawało się, że gorzej być nie może. Okazuje się jednak, że PTB bardzo nie chcą grać w tegorocznych playoffs i już tracą dwie wygrane do ósmego miejsca na zachodzie. Z ostatnich ośmiu meczów, wygrali zaledwie dwa, a to co stało się w piątek w Bostonie wydaje się być tylko potwierdzeniem tego, że w Oregonie trzeba przewietrzyć szatnię.

17 strat w pierwszej połowie, z których Celtics zdobyli aż 20 punktów, 10 przechwytów Celtics i prowadzenie bostończyków 65-30 po 24 minutach. W tym okresie 16 punktów rzucił LaMarcus Aldridge (6-9 FG), a reszta zespołu trafiła zaledwie 6 z 22 prób z gry. Druga połowa była już tylko 'dogrywaniem” tego spotkania do końca, a dopiero w czwartej kwarcie, kiedy w zespole gospodarzy nie pojawił się nawet na sekundę żaden z graczy pierwszej piątki, Blazers zmniejszyli straty o 16 punktów. Po 22 punkty dla Celtics zanotowali Paul Pierce i Ray Allen, a napędzający szybkie ataki Rajon Rondo i Avery Bradley mieli odpowiednio 8 i 12 punktów oraz po 5 asyst.

C’s wygrali ostatecznie 104-86 i mocno usadowili się na siódmym miejscu na wschodzie z bilansem 21-18.