Celtics zmiażdżyli Blazers

O kryzysie w zespole z Portland pisał niedawno Kamil, ale wydawało się, że gorzej być nie może. Okazuje się jednak, że PTB bardzo nie chcą grać w tegorocznych playoffs i już tracą dwie wygrane do ósmego miejsca na zachodzie. Z ostatnich ośmiu meczów, wygrali zaledwie dwa, a to co stało się w piątek w Bostonie wydaje się być tylko potwierdzeniem tego, że w Oregonie trzeba przewietrzyć szatnię.

17 strat w pierwszej połowie, z których Celtics zdobyli aż 20 punktów, 10 przechwytów Celtics i prowadzenie bostończyków 65-30 po 24 minutach. W tym okresie 16 punktów rzucił LaMarcus Aldridge (6-9 FG), a reszta zespołu trafiła zaledwie 6 z 22 prób z gry. Druga połowa była już tylko ‚dogrywaniem” tego spotkania do końca, a dopiero w czwartej kwarcie, kiedy w zespole gospodarzy nie pojawił się nawet na sekundę żaden z graczy pierwszej piątki, Blazers zmniejszyli straty o 16 punktów. Po 22 punkty dla Celtics zanotowali Paul Pierce i Ray Allen, a napędzający szybkie ataki Rajon Rondo i Avery Bradley mieli odpowiednio 8 i 12 punktów oraz po 5 asyst.

C’s wygrali ostatecznie 104-86 i mocno usadowili się na siódmym miejscu na wschodzie z bilansem 21-18.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

3 komentarze

 1. Mac napisał(a):

  Blazers są w strasznej rozsypce. O wiele za dużo głupich strat.

  PS. Stiemsma 0/9 z gry… nieźle zaszalał ;p

 2. woy9 napisał(a):

  oglądałem pierwsze 2kw. tego meczu .. więcej się nie dało!!

 3. dave napisał(a):

  niestety, ale z Blazers tak źle jeszcze nie było w ostatnich czasach. Chyba jednak czas na zmianę trenera, bo nie wierzę w to, że tacy zawodnicy jak Crawford, Wallace, Matthews, Batum, czy nawet Felton zapomnieli jak się gra. Potencjał jest spory po obu stronach parkietu, a wyniki od początku lutego są tragiczne:/. A widać, że jak nie ma rezultatów to i nie ma chemii, a pod tym względem imponowali PTB na początku sezonu. Czas na jakieś ważne decyzje, żeby dać impuls.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *