Poznaliśmy najlepszych zawodników lutego.

Autor: Woy

Bez niespodzianek obyło się i tym razem przy wyborach na Gracza Miesiąca po obu stronach Stanów Zjednoczonych NBA..i Kanady. W poprzednim wyborze tryumfowali LeBron James i Kobe Bryant, a i tym razem wyróżnienie poszło w ręce LBJ’a. 

James miał bardzo dobry miesiąc zwieńczony kapitalnym występem w Meczu Gwiazd. W lutym jego team zanotował 11 wygranych w 13 spotkaniach oraz przekroczył barierę 18 tys oczek w karierze. Trzy najbardziej istotne występy Kinga Jamesa to rekordy sezonu: 40 oczek vs. Bucks,  13 zbiórek vs. Hawks i 5 przechwytów przeciwko Knicks. W wyścigu po nagrodę miesiąca zdystansował on Jeremy’ego Lina, Dwighta Howarda, Dwayne’a Wade’a, Derona Williamsa czy Grega Monroe. 

Na Zachodzie równych sobie nie miał MVP All Star Game – Kevin Durant. Lider OKC Thunder okazał się lepszy od innych nominowanych: Tony’ego Parkera, Russella Westbrooka, Blake’a Griffina i Chrisa Paula. Zespół Thunder z Durantulą w roli głównej wyrównał klubowy rekord 12 zwycięstw w miesiącu przy tylko 3 porażkach. W pamięci kibiców zostanie na długo spotkanie przeciwko Nuggets, w którym liderzy Thunder przekroczyli we dwójkę granicę 90 oczek.

2 komentarze

  1. Kacper Rydz napisał(a):

    Bardzo dobrze, obaj najbardziej zasłużyli na tą nagrodę :)

  2. bargnani napisał(a):

    Ja bym jednak wybrał Parkera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *