Dobitka Ilyasovy wygrywa mecz Kozłom.

Bucks przerywają serię 6. porażek na własnym parkiecie.

Ersan Ilysaova ma za sobą bardzo udane dwa tygodnie i min. pamiętny występ na poziomie 25pkt i 25zb przeciwko Nets, tym razem zapisał się historii Bucks znakomitą dobitką. Turecki skrzydłowy był tym razem na dalszym planie i gdzieś z boku przyglądał się popisom swojego kolegi, notującego najlepszy mecz w sezonie, Mike’a Dunleavy’ego Jr. (28pkt).

Kozły bardzo dobrze weszły w to spotkanie i po pierwszej połowie miały już 14 oczek zaliczki, a momentami ich przewaga sięgała 22pkt. Trójka ich graczy Drew Gooden (15pkt i 10zb), Brandon Jennings (14pkt i 10as) oraz w/w Ilyasova (13pkt i 11zb) zanotowała podwójny dublet. Kiedy po 24 min. wydawało się, że Kozły dowiozą łatwą wygraną do końca spotkania, nastąpił zryw Czarodziei, głównie za sprawą rezerwowych ekipy Randy’ego Wittmana..

Jordan Crawford (19pkt), Maurice Evans (15pkt) i Roger Mason (14pkt) przebudzili się z przeciętności i w trzeciej oraz czwartej odsłonie imponowali skutecznością z pola (każdy z nich zanotował wskaźniki powyżej 50%). Każdy z nich znakomicie był dysponowany w rzutach zza łuku i tak trafili oni 10 z 14 prób trzypunktowych. Efektem ich świetnych zmian było zniwelowanie przewagi do tylko 4 oczek na starcie 4kw. Wizards zanotowali też zryw 11-0.

Co ciekawe na blisko 7 sek przed końcem spotkania, John Wall (19pkt,15as) dał prowadzenie gościom (118-117) a jego Wizards byli naprawdę blisko 8.wygranej. Po przerwie na żądanie Scotta Skilesa, za decydującą akcję zabrał się Brandon Jennings. Po jego penetracji i niecelnym rzucie piłka trafiła w ręce Ersana Ilyasovy, który wygrał dla Bucks 14 mecz w sezonie.

Turecki skrzydłowy ma w tym sezonie na koncie 7 meczów z podwójnym dubletem. Do wyrównania zeszłorocznego rekordu 8 meczów z DD pozostało mu odnotowanie podwójnej liczby punktów i zbiórek w jeszcze jednym meczu. Patrząc na jego wyniki zbiórek w tym sezonie (25,19,16 czy 15) wydaje się, iż nie będzie to trudną sztuką.

Wynik: Milwaukee Bucks (14-20) – Washington Wizards (7-27) 119:118

Punktowali: M. Dunleavy 28, D. Gooden 15 (10 zb), B. Jennings 14 (10 as) oraz T. Booker 20 (11 zb), J. Wall 19 (15 as), J. Crawford 19

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *