Przybilla wraca do Portland

Joel Przybilla został ponownie zakontraktowany przez Portland Trail Blazers. 32-letni środkowy był łączony z wieloma drużynami (m.in. Heat, Bulls i Bucks), ale ostatecznie jego wybór padł na zespół Nate’a McMillana. Dla Joela będzie to już 12 sezon na parkietach NBA.

Mierzący 216 cm center o swojsko brzmiącym nazwisku poprzednio reprezentował barwy Bucks, Hawks, Trail Blazers i Bobcats. Do NBA trafił z 9-tym numerem draftu za sprawą Houston Rockets. Zaraz po wyborze został wymieniony i powędrował do Milwaukee za Jasona Colliera i przyszły wybór w pierwszej rundzie.

Sometimes you make decisions with your head and sometimes with your heart. And for me I looked at my heart and what was best for me and my family. I knew deep down they wanted to come back here. – Joel Przybilla

W swoim najlepszym sezonie (pierwszym w PTB) notował średnio 6.4 ppg, 7.7 rpg, 1.0 apg i 2.1 bpg. W Rip City będzie zmiennikiem dla Marcusa Camby’ego, a także zastępcą dla wiecznie kontuzjowanego Grega Odena. By zrobić miejsce dla Przybilli, PTB zwolnili z kontraktu obrońcę Armona Johnsona.

We’ve been actively trying to get Joel to return to Portland for some time now and we’re thrilled with his decision to come back to the Trail Blazers family. Joel is a hard worker, a great teammate and a player that does the little things to help you win, all qualities that will help us down the stretch run. – Chad Buchanan, GM Blazers

Sam Joel także nie był wolny od urazów. W 2009 roku mocno dokuczało mu prawe kolano, a dwie operacje bardzo ograniczyły czas spędzany przez niego na boisku. Na przestrzeni ostatnich trzech sezonów w sumie wystąpił w zaledwie 66 meczach.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

3 komentarze

 1. HowOldAreYouGirl napisał(a):

  Tak się zastanawiam, czy Portland wierzy jeszcze w powrót Oden’a.
  Rozumiem, że w tych PO potrzebują zmiennika do Camby’ego, ale chyba już oswajają się z tą myślą, że Greg może nie wrócić, z drugiej strony jak nie przedłużą z nim znowu kontraktu to Heat lub C’s wezmą go za milion rocznie – tak w razie w – więc sytuacja patowa…

 2. Bob napisał(a):

  Imho PTB boją się tego, że zwolnią Odena, a ten odzyska zdrowie i wyjdą na podwójnych głupków…

  To powoduje, że sami blokują swoje ruchy. Moim zdaniem powinni nie przedłużać z nim pierwszej umowy i zagiąć parol na defensywnego centra (takiego młodszego Marcusa).

 3. woy9 napisał(a):

  Przybyła Przybilla;-) do Portlandowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *