Prezentacja East All Stars: Carmelo Anthony

Jako ostatni w tym roku prezentowany: #7 Carmelo Anthony – niski skrzydłowy 

Odkąd pojawił się w Nowym Jorku, wielu jego fanów zastanawiało się czy podoła oczekiwaniom wybrednej publiczności w Wielkim Jabłku? Przecież nie od dziś pamiętamy historie z Broadway’u z tytułami: Steve Francis, Stephon Marbury czy nawet Eddy Curry. Na dziś statystyka Melo jest okrutna dla samego gracza (przegrał tyle samo spotkań ile wygrał), Knicksi z nim nie zyskują wiele, stracili kilku wartościowych zawodników (W.Chandler, Felton, Gallinari) i zainwestowali ogromne pieniądze w gwiazdę, którą teraz innym blaskiem przebija niejaki Jeremy Lin!

Anthony ma przed sobą ciężki sezon, w którym musi unieść wielki ciężar i doprowadzić Knicks w asyście innych uznanych graczy jak T. Chandler i A. Stoudemire  co najmniej do drugiej rundy play offs. Czy mu się uda..

Wzrost: 203 cm

Waga: 103 kg

Wiek: 27 lat

Klub: New York Knicks (7. miejsce na Wschodzie)

Rozgrywa swój 9. sezon w NBA, po raz 5. wybrany do ASG

Statystyki:

średnie (na mecz):

punktów: 21. 4

zbiórek: 5.8

asyst: 4.1

przechwytów: 1.1

bloków: 0.4

% skuteczności z gry: 39.7 (jedna z najniższych w karierze)

% skuteczności za trzy: 30.9

% skuteczności rzutów wolnych: 82

minut: 34.2

double-doubles: tylko 4

Najlepszy występ:

37 oczek dwukrotnie przeciwko Celtics i Wizards.

Liczba występów:

+20 punktów – 8

+30 punktów – 6

+10 zbiórek – 4

Ciekawostki:

– 7 lutego 2011 w meczu z Rockets Anthony zdobył 50 punktów. Wyrównał tym samym swój career high i po raz drugi w karierze miał występ z min. 50 punktami. Występ ten był dziesiątym 50-punktowym występem w historii całej organizacji Nuggets. Tym samym Melo dołączył do Alexa Englisha i Kiki’ego Vanderweghe, którzy także mieli więcej niż jeden 50-punktowy występ w barwach Nuggets. Ten występ był drugim występem w tym sezonie z min. 50 punktami. Pierwszy był LeBron James (51 punktów przeciwko Orlando)

– 15 listopada 2010 w meczu z Suns Anthony zdobył 20 punktów i 22 zbiórek, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze. Zaliczył także pierwszy w karierze występ 20/20

– Melo potrafi także trafiać game winnery. Spośród nadal grających jest czwarty w lidze jeśli chodzi o liczbę trafionych gamewinnerów w sezonie regularnym. Ma ich póki co na koncie 15.

– Anthony to uczestnik Mistrzostw świata i Igrzysk Olimpijskich. Ma na koncie złoty i brązowy medal z Sydney i Pekinu oraz brązowy z Japonii.

Powiedzielibyście, że Carmelo Anthony nie zasłużył na bycie starterem w Meczu Gwiazd, co nie zmienia faktu, że Melo na wybór do ASG zasługuje. Będzie to tym samym jego All Starowy debiut na Wschodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *