Howard najbliżej Lakers?

Brian Schmitz z Orlando Sentinel poinformował , iż lada dzień może zostać podpisana trójstronna umowa między Los Angeles Lakers, Orlando Magic i Toronto Raptors. Ekipę byłych Mistrzów NBA wzmocniliby Dwight Howard, Hedo Turkoglu oraz Jameer Nelson.

Byłyby to tym samym drugie największe przenosiny w historii NBA z Orlando do L.A. Niegdyś podobną historię przeżył Shaquille O’Neal, a przenosiny do Kalifornii dały mu upragniony tytuł Mistrza NBA. Czy taką samą drogę przebędzie Howard?

W zamian za swój tercet zespół z Orlando otrzymałby z Miasta Aniołów – Paua Gasola i Andrew Bynuma. Natomiast z Raptors – Jose Calderona. Jak na razie też nie mamy również pełnego obrazu na temat, którzy zawodnicy trafią do Kanady.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

12 komentarzy

 1. Adrian89 pisze:

  jak dla mnie super wymiana szczególnie dla Orlando. Pozbyć się dwóch graczy którzy nic nie dają moim zespołowi a tylko zabierają piłkę i bez sensu tracą albo rzucają.

  A Raptors pewnie dostaliby Nelsona tylko po co im?:D
  Bargniani pewnie za głowę się teraz łapie o ile mam rację:)

 2. Adrian89 pisze:

  w sumie Turkoglu czy MWP ciężki wybór. Metta potrafi porządnie bronić lepiej od Turka. ale będą mieli chociaż jakiś sensowniejszy wybór a MWP w sumie ma PF

  Swoją drogą jeśli Bynum znów jest kontuzjowany to ta wymiana czkawką się odbiję Orlando.

  Tak dywagując bardziej ja to bym na miejscu GM Orlando kombinował z Minnesotą Pekovic, Williams i Rubio oddać Howarda i Turkoglu + / albo Richardsona jakiegoś albo Reddicka , obie ekipy byłyby lepsze w dalszej części sezonu.
  Ten transfer jest lepszy ze względu na 4 przyjdzie Pau i co zrobią z Andersonem? na ławkę któryś bez sensu trochę moim zdaniem

  Wiem że Howard nie ma tego na swojej liście ale tak chodziło mi to po głowie a nóż widelec zmieni zdanie:) Minnesota z nim i Lovem mogłaby powalczyć o PO spokojnie choć na tej wymianie z pewnością by tracili ale na 1 mają aż nadto graczy na 2 by ktoś by im doszedł no i na 3 czyli tam gdzie mają wakaty największe wiadomo Rubio ma być gwiazdą ale Howard już nią jest i nie bez powodu w większości lig Fantasy idzie z 1 pickiem

 3. Kasyx pisze:

  @Adrian89 przeczytaj uważnie. Nelson do LAL!!!

 4. Adrian89 pisze:

  fakt przeoczyłem ale dla mnie to jest nie realne. Toronto od początku mówią mogą oddać ale chcą innego dobrego PG a co by nie mówić to nikt z Lakers nie spełnia tych kryteriów. Dlatego moim zdaniem jeśli coś takiego ma mieć miejsce to musi iść Nelson do Raptors.
  Chyba że w Toronto już nie myślą bo Barnes + MTP+ Fisher+ Blake razem nie są warci Calderona :)

  • woy9 pisze:

   wtrącając się może celem i zmiennikiem dla Bargnaniego przy jego kontuzjach powinien zostać wspomniany Anderson (?)

  • Adrian89 pisze:

   no jakiś sens to może mieć choć Toronto z Bayless’em zostanie tylko na rozegraniu?

   A Orlando oddając 4 z 5 graczy z s5 raczej będzie pikować w dół. Zresztą Van Gundy co by wtedy zrobił, chyba że Pau poćwiczy nad trójką.
   A oddając 4 graczy a dostając 3 nie mając jakiejś spektakularnie ławki utrudniają sobie życie. Poza tym Anderson to chyba jedyny obecnie jasny Punkt Orlando

 5. Kasyx pisze:

  I tu sie oczywiście zgodzę. Nie wiem co Toronto mogło by dostać za Hiszpana w tej wymianie. Chyba że chcą jakieś picki wyrwać no bo nie Duhona czy innego przepłaconego Blake’a.

 6. Cosmo pisze:

  Nie pasuje mu koszulka Lakersów…..

 7. ckje pisze:

  z deszczu pod rynne z tym pajacem nelsonem ;] przecież on się do plk nie nadaje

 8. Finley pisze:

  Oby nie ! Nets przebijać, przepłacać, robić wszystko byle tylko Howard nie poszedł do Lakers.

  • Buzinga pisze:

   Problem w tym,że tylko Lakers mają czym handlować z Orlando. Ani Mavs ani Nets nie mają odpowiednich zawodników do wymian. Nawet trójstronne wymiany nic nie dadzą, bo kto przy zdrowych zmysłach odda do Magic swoich kluczowych zawodników/zawodnika za tego cieniasa Lopeza. Ja obstawiam,że w off sezonie Howard przejdzie do Was do Texsasu, bo w Orlando cały czas będą żyć nadzieją, że DH12 przedłuży z nimi kontrakt.

 9. bargnani7 pisze:

  Raptors dostaliby Nelsona i Turkoglu w pakiecie. Lakers są zbyt cwani żeby zgarnąć ich do siebie, a Raptors potrzebują SF więc wiedzieli go kogo z tym iść…

  Poza tym Colangelo mówił, że jeśli ma oddać Calderona to tylko za innego PG więc tutaj wychodzi na Jameerka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *