SAS z przytupem zakończyli Rodeo Road Trip

Spotkanie z Denver Nuggets kończyło dla San Antonio Spurs coroczne Rodeo Road Trip. W tym sezonie, pomimo licznych kontuzji, wypadło bardzo okazale. Podopieczni Popovicha wygrali 8 z 9 pojedynków. Wczorajszym kluczem była dominacja w strefie podkoszowej.

San Antonio Spurs 24-10 31 31 27 22 114
Denver Nuggets 18-17 15 24 33 27 99

W skrócie

DeJuan Blair i powracający po jednomeczowym odpoczynku Tim Duncan totalnie zdominowali pomalowane pole. Młody środkowy wyrównał swój rekord kariery rzucając 28 punktów (12/21 z gry) i zbierając 12 piłek (4 na atakowanej tablicy). Weteran natomiast dołożył 18 oczek i 9 zbiórek.

It was great to have Tony and Tim back. We fed off of them — or they fed off of me today. – DeJuan Blair

Prześladowani przez urazu Spurs (Ginobili, Ford, Splitter) zmieżyli się z zespołem, który targają podobne problemy. Drużyna George’a Karla nie mogła skorzystać wczoraj z usług Nene (łydka), Fernandeza (plecy), a także Lawsona i Gallinariego (skręcone kostki).

We need to get some guys out of the training room and back on the court so we can be the team we started off the season as. – Al Harrington

Goście szybko uzyskali prowadzenie za sprawą seryjnie trafianych rzutów z dystansu. W początkowych 24 minutach zdobyli w ten sposób 27 punktów (9/18) przy zaledwie 2/9 Denver. Drużyna Popovicha wykorzystała przewagę sił i prowadząc 7-6 zebrała się na zryw 19-1. Po takim ciosie Nuggets nie byli w stanie się już podnieść.

Nie poddali się jednak bez walki. W połowie czwartej kwarty przewaga spadła do 12 punktów (maksymalnie wynosiła 28), ale pięć kolejnych posiadań gospodarzy zakończyło się pudłami i Spurs znów odskoczyli na 17 oczek.

Considering what they had to go through, not just with injuries but the schedule they just had, having to play tonight, it wasn’t a fair fight. – Gregg Popovich

Na pochwały poza Blairem i Duncanem zasłużyła także reszta podstawowego składu SAS. Parker, Green i Jefferson zdobyli w sumie 49 punktów. Ten ostatni trafił 5/7 rzutów za trzy punkty przełamując swoją złą passę. Gdy Rich jest w stanie rozciągać grę rzutami z dystansu Parker, Green i Neal mają więcej możliwości wchodzenia w strefę podszową. To z kolei powoduje rotację w obronie i zwykle kończy się czystą pozycją jednego z kolegów.

Wśród gości poza dobrymi występami tercetu Brewer – Afflalo – Miller trzeba wyróżnić Julyana Stone’a. Debiutant, który skorzystał na braku Ty Lawsona rzucił 9 punktów i miał 7 asyst.

Wciąż niedocenianych Spurs czeka trudny test w pierwszym spotkaniu na swoim boisku po Weekendzie Gwiazd. Już w środę do San Antonio przyjadą Chicago Bulls. Denver nie będzie miało łatwiej – na ich boisku o wygraną powalczą Portland Trail Blazers.

Kontuzje i gracze nieaktywni

Spurs: Ginobili, Ford, Splitter (kontuzje)

Nuggets: Nene, Fernandez, Lawson, Gallinari (kontuzje)

Ciekawostki

• Tony Parker w czterech ostatnich spotkaniach notuje 25.8 ppg i 11.8 apg.
  • Jordan Hamilton po bardzo dobrym meczu przeciwko Clippers (18pkt, 7zb) nie był w stanie trafić nawet z czystych pozycji i zakończył wieczór ze skutecznością 0/7.
  • Nuggets mają bilans 9-8 na swoim boisku. W całym poprzednim sezonie przegrali tylko 8 razy w Pepsi Center.
  • 15 punktów w pierwszej kwarcie i 39 w pierwszej połowie to najgorsze wyniki Denver w tych rozgrywkach.

Spurs: Duncan 18 (9zb), Jefferson 17 (8zb), Blair 28 (12zb), Parker 16 (12ast), Green 16 (6zb), a także Bonner 12, Neal 3, Anderson 0, Dawson 0, Leonard 2, Joseph 2

Nuggets: Brewer 23, Faried 4 (5zb), Mozgov 8, Miller 20 (7ast), Afflalo 19, a także Harrington 8 (9zb), Andersen 0, Koufos 8 (6zb), Stone 9 (7ast), Hamilton 0 (9zb)