Prezentacja West All Stars: Kobe Bryant

#24 Kobe Bryant – rzucający obrońca

Urodzony w Filadelfii Kobe Bean Bryant jest twarzą NBA już od blisko dwóch dekad. Wierny barwom Los Angeles Lakers (choć w czasach kryzysu groził odejściem) jest już liderem większości indywidualnych kategorii tego zasłużonego klubu. Choć sam tego nie przyzna tegoroczne wyprzedzenie na liście najlepszych strzelców ligi Shaquille’a O’Neala miało dla niego duże znaczenie.

Black Mamba mimo całej gamy osiągnięć wciąż jest głodny sukcesów i liczy, że po wzmocnieniach LAL mogą dalej walczyć o mistrzostwo które dałoby mu już 6ty pierścień (i zrównanie się w tym względzie z Michaelem Jordanem). Warto przypomnieć także, że Kobe jest obecnie najlepszym strzelcem ligi i to pomimo kontuzji nadgarstka, która powinna praktycznie wykluczyć go z gry.

Wzrost: 1.98 cm

Waga: 93 kg

Wiek: 33 lata

Klub: Los Angeles Lakers (5. miejsce na Zachodzie)

Rozgrywa swój 16. sezon, 14. wybór do ASG

Statystyki (średnie na mecz):

punkty : 28.4 (1. strzelec ligi)

zbiórki: 5.8

asysty : 4.9

przechwyty : 1.3

bloki: 0.3

% skuteczności z gry : 43.5

% skuteczności za trzy : 28.5%

% skuteczności rzutów wolnych : 82.8

minuty: 38.2

Najlepszy występ:

vs Suns (10 stycznia 2012): 48pkt (18/31 z gry), 5zb, 3ast3prz

Ciekawostki:

  • Bryant jest najmłodszym graczem w historii, który zdobył 27000 punktów. Potrzebował do tego 1069 meczów (najlepszy pod tym względem Chamberlain potrzebował 780)
  • W tym sezonie przesunął się na 5. miejsce w rankingu najlepszych strzelców.
  • Z 1 555 479 głosami Kobe może pochwalić się największą liczbą głosów na Zachodzie. W poprzednim i 2003 roku był liderem w całej lidze.
  • Bryant rozgrywa swój 16. sezon w NBA, a zarazem w barwach Lakers. To najwięcej rozegranych sezonów w barwach Jeziorowców. Na drugim miejscu z 14 rozegranymi sezonami są Abdul-Jabbar, West i Elgin Baylor.
  • Kobe ma szansę zostać samodzielnym liderem i zgarnąć 5ty tytuł MVP Meczu Gwiazd (teraz dzieli tytuł z Bobem Pettitem).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *