Historyczne wyczyny Dirka i Jasona.

Celtics znów przegrywają, tym razem w Dallas (73:89). Dirk przegania i goni Celtów.

Nie opisywaliśmy dziś, jeszcze jednego i istotnego wydarzenia. Otóż podczas konfrontacji aktualnych Mistrzów – Mavs, z byłymi Mistrzami – Celtics, dwoma niesamowitymi wyczynami popisali się liderzy drużyny Ricka Carlisle. Zacznijmy od faktu, iż Jason Kidd dogonił samego Michaela Jordana!

Otóż Whizz-Kidd (Cudowne Dziecko) przechwycił z rąk rywala piłkę numer 2515, a to dało mu drugie ex equo miejsce na liście wszech czasów z M.J.’em. Liderem w klasyfikacji najwięcej kradnących piłek jest inny legendarny rozgrywający NBA, John Stockton. Jego liczby 3265 39-letni Jason raczej już nie dogoni..

Z innej strony, mianowicie tej punktowej, zapisał się na kartach historii ligi, drugi z liderów Mavericks, Dirk Nowitzki. Niemiec dzięki swojej skuteczności w spotkaniu z Celtami – wrzucił 26 oczek – przegonił 20. na liście strzelców wszech czasów Roberta Parisha (ex Celtics). Po tym spotkaniu Dirk ma na koncie 23 335 punktów i już rozpoczął polowanie na 19. pozycję, okupowaną przez Kevina Garnetta, z liczbą 23 719. Przewagą KG nad legendarnym podkoszowym Zielonych jest fakt, że może spróbować uciec Wunderdirkowi.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *