Nuggets chętnie wymienią Birdmana

Jak informuje serwis ESPN, włodarze Denver Nuggets są zdecydowani wymienić swojego gracza Chrisa Andersena. W obliczu coraz lepszej dyspozycji Kennetha Farieda oraz szerokiego zaplecza graczy podkoszowych jakie gwarantują Timofiej Mozgov, Nene czy Kosta Kofous popularny Birdman odgrywa coraz mniejszą rolę w zespole prowadzonym przez Georga Karla. Ogłoszenie chęci wymiany silnego skrzydłowego zaowocuje zapewne niedługo wymianą, jednak nie wiadomo jeszcze która drużyna byłaby ewentualnie zainteresowana zawodnikiem.

Chris Andersen w obecnych rozgrywkach zdobywa średnio 5,2 pkt oraz zalicza 4,5 zbiórki na mecz. Do tej pory występował w dwóch klubach. Pierwszy kontrakt podpisał w 2001 roku właśnie z zespołem z Kolorado. Po jego wygaśnięciu podpisał umowę z Nowym Orleanem, gdzie spędził dwa lata. W 2008 roku ponownie powrócił do Denver Nuggets gdzie występuje do dziś. Największym atutem zawodnika jest gra w defensywie, a dokładnie blokowanie rzutów rywali. Średnio w karierze notuje 1,6 bloku. Najwięcej bloków w karierze miał w sezonie 2008-2009 kiedy to jego średnie sięgały 2,5 bloku na mecz. Oprócz świetnej gry defensywnej wyróżnia się także efektownymi fryzurami i tatuażami mogąc śmiało rywalizować pod tym względem z legendarnym Dennisem Rodmanem. Swego czasu świetnie się wpisywał w klimat Denver Nuggets, którzy mając w składzie Wilsona Chandlera, Kenyona Martina, J.R Smitha i właśnie Andersena mogli uchodzić za najbardziej wytatuowany team w NBA.

Paweł Kołakowski

Od lat wierny kibic Houston Rockets i wielbiciel Charlesa Barkleya (głównie z czasów gry w Suns). Wychowany na transmisjach NBA w TVP2 wspominający z łezką w oku te godzinne transmisje w piątkowe popołudnia z komentarzem Szaranowicza i Łabędzia :). Ahh te lata 90-te :)

1 Odpowiedź

  1. Adik napisał(a):

    Uwielbiam kolesia :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *