Nuggets rozstrzelali Clippers

Na kilka godzin przed meczem Blake Griffin i Chris Paul otrzymali powołania na Mecz Gwiazd. To pierwsza dwójka z drużyny Clippers od 1976 roku. Wczoraj to jednak nie oni, a zawodnicy Nuggets, byli bohaterami spotkania, które w drugiej połowie przerodziło się w blowout.

Drużyna Bilans I kwarta II kwarta III kwarta IV kwarta Wynik
Denver Nuggets 15-7 19 35 32 26 112
Los Angeles Clippers 13-7 32 19 16 24 91

W skrócie

Spotkanie było wyrównane z lekką przewagę Clippers przez około 30 minut. Gospodarze lepiej rozpoczęli zawody, ale całą przewagę zgromadzoną w pierwszej odsłonie roztrwonili jeszcze przed przerwą. Punktem zwrotnym okazał się twardy faul Mozgova na Blake’u Griffinie. Rosjanin postanowił upewnić się, że tym razem Griffin nie weźmie go na plakat tak jak to zrobił w poprzednich rozgrywkach. Faul był mocny, Blake upadł na plecy i chwilę się nie podnosił. Spudłował oba rzuty wolne, a Nuggets złapali wiatr w żagle.

He had a lot of dunks on us in the first half, and Andre Miller said, ‚The next time he tries to dunk the ball, let’s try to put him on his behind’. He almost still made it, but it was a hard foul and he missed. It was a definitely a statement for us, defensively, and it set a precedent for how we were going to play the rest of the game. Teams try to bully us because we play so fast, so it was good to be on the other end of it for once. – Al Harrington

Przewaga rosła w błyskawicznym tempie. Kolejne punkty zdobywali Danilo Gallinari (21pkt, 5/5 za 3), Ty Lawson (18pkt) i Arron Afflalo (15pkt). Nawet bez Andersena i Brewera ławka Denver prezentowała się wyśmienicie. Andre Miller znów świetnie kreował grę. Ważne punkty zdobywali Harrington, Fernandez. Praktycznie każdy ze zmienników trenera Karla coś wnosi do gry.

We knew we had to be more aggressive throughout the game, especially with them playing a back-to-back. We did it and we were able to come up with a good stretch and were able to win the game in the third quarter. – Danilo Gallinari

Jeżeli chodzi o Clippers to istotnymi punktami w rotacji są praktycznie tylko Mo Williams, Randy Foye i Reggie Evans. Ten ostatni z zastrzeżeniem, że jest maszynką do zbiórek, ale w ofensywie może spełniać jedynie funkcję stawiającego zasłony. Widać jak bardzo przydałby się im gracz w stylu Kenyona Martina lub Wilsona Chandlera.

W czwartej kwarcie trener Del Negro widząc że mecz wymknął się z rąk postanowił dać odpocząć podstawowym graczom. Clippers mieli prawo do zmęczenia – grali czwarty mecz w piątym dniu.

They got out in transition and we did a poor job of getting back. We kind of went cold there in the third. We were definitely tired. Four games in five nights is tough, but it’s no excuse. We got to protect our homecourt better than that. – Blake Griffin

Czy to był statement game?

I tak i nie. Nuggets powinni być traktowani z większym szacunkiem. Wielu fachowców widzi w nich czarnego konia rozgrywek – drużynę, która tak jak Sixers może zaatakować z różnych stron. Jeżeli mają wysokich rywali – mogą wyjść tak jak wczoraj z 6’10” Danilo na SF. Jeżeli sytuacja tego wymaga mogą grać z Ty Lawsonem jako SG. Głębokość ich składu jest niesamowita.

Clippers z drugiej strony mają dwóch czołowych graczy w całej lidze na pozycjach PG i PF, ale pozostałe już tak dobrze nie wyglądają. Butler, Jordan, Billups czy Williams to uznane firmy. Problem rodzi się wtedy gdy DeAndre i Blake siadają na ławce. Brakuje mi u nich również dobrego obrońcy na skrzydłach – gracza, który byłby w stanie choćby ograniczać Duranta, Jamesa czy Bryanta.

Jeżeli na tym etapie miałbym wybrać drużynę która w tym sezonie zajdzie dalej, to postawiłbym na Nuggets.

Kontuzje i gracze nieaktywni

Nuggets: Andersen (decyzja trenera), Brewer (powody osobiste)

Clippers: Jones (decyzja trenera)

Ciekawostki

  • Corey Brewer pozostał w Denver z powodów osobistych. Trener Karl powiedział, że raczej nie powróci do zespołu szybciej niż w ciągu tygodnia.
  • Chauncey Billups i Andre Miller zaliczyli swój 1000 występ w NBA.

Filmowe podsumowanie spotkania

Boxscore

Nuggets: Nene 8 (5zb), Gallinari 21 (6zb), Mozgov 11 (7zb), Afflalo 15, Lawson 18 (6ast), a także Harrington 8, Miller 8 (8ast), Carroll 0, Fernandez 10, Koufos 4 (5zb), Faried 4, Hamilton 3

Clippers: Butler 11, Griffin 18 (5zb), Jordan 2 (9zb, 5bl), Billups 8, Paul 15 (9ast), a także Gomes 2, Cook 0, Evans 1, Williams 13 (6ast), Foye 17, Leslie 0, Thompkins 4

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *