Poznaliśmy trenerów i debiutantów stycznia.

Najlepszy trener ubiegłego sezonu i najlepszy trener sprzed dwóch sezonów zostali przedstawieni dziś jako Trenerzy Stycznia w sezonie 2011/12. Wybór padł na Toma Thibodeau z Chicago Bulls i Scotta Brooksa z Oklahomy City Thunder. 

Tibs poprowadził Byki do bilansu 18-5 w styczniu tj. najlepszego w Eastern Conference – zwalczając min. problemy z kontuzjami czołowych graczy jak Luol Deng, Richard Hamilton i Derrick Rose. Bulls pod jego ręką są najlepiej zbierającym teamem ligi ze średnią 45.3 zdobytych piłek na tablicach oraz mają drugą defensywę, średnio tracąc 87.4 oczka na mecz.

Brooks z kolei doprowadził Thunder – najlepszą obecnie ekipę NBA – do bilansu 16-4. Ten imponujący start to trzeci najlepszy w historii zespołów Supersonics i Thunder (jak wiemy Sonics zostali zastąpieni przez Thunder po przeprowadzce ze Seattle do OKC).  Grzmot to trzecia najlepiej atakująca drużyna ligi ze średnią zdobywanych punktów – 100.4 na mecz. W styczniu jego zespół Brooksa odnotował serię 7 zwycięstw a wśród nich tak zwane back-to-back na Spurs i Rockets.

NBA oficjalnie ogłosiła też wybory co do debiutantów miesiąca i tutaj też nie mogło być przypadku. Wybór padł na dwa motory napędowe Cavaliers i Timberwolves.

Kyrie Irving na Wschodzie, ze średnimi 18.1 pkt na mecz (najlepszy wśród rookies) oraz 4.9 as (drugi żółtodziób po Rubio). Australijczyk pokazał swoją klasę w meczu z Celtics trafiając najważniejszy rzut spotkania oraz w pojedynku z Nets notując 32 oczka (rekord kariery) – z czego 21 w czwartej kwarcie!

Ricky Rubio został wybrany Rookie of the Month na Zachodzie osiągając najlepsze najlepsze średnie asyst (8.9) i przechwytów (2.24) wśród debiutantów. Jego 6 przechwytów przeciwko Pistons to najlepszy wynik wśród Wilków od 2007 roku i wyczynu Kevina Garnetta (7 vs. Clippers). W przeciągu miesiąca Złote Dziecko hiszpańskiego basketu zanotowało 4 mecze na poziomie double double (pkt/as).

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *