Kaman za burtą?

Chris Kaman dołączył do drużyny z Luizjany na początku sezonu. Reprezentant Niemiec w pakiecie z Gordonem, Aminu i pickiem w 1 rundzie draftu 2012 r. wymieniony został za dawną gwiazdę Hornets – Chrisa Paula. Nie wszystko układa się jednak po trenera, kibiców, a przede wszystkim samego zawodnika – myśli. Kaman, który miał być podstawowym podkoszowym i jedną z najlepszych ‚opcji’ w ataku kompletnie sobie w tym roku nie radzi. (Jeszcze) „Szerszeń” notuje w tym sezonie średnio 9.2 punktów i 6.6 zbiórki na mecz. 

W czwartek trener- Monty Williams  powiedział, że Kaman spadł na ostatnie miejsce w rotacji podkoszowej za Emekę Okafora, Carla Landry’ego, Jasona Smitha, a nawet debiutanta Gustavo Ayona. Chris Kaman w ostatnich meczach nie pojawiał się nawet w meczowej koszulce, ponieważ nikt nie chce ryzykować ewentualnej kontuzji i co się z tym automatycznie wiążę – brakiem wymiany.

Zainteresowani Kamanem są min. takie kluby jak Detroit Pistons, Milwaukee Bucks i Boston Celtics. New Orleans Hornets szukają raczej gracza na obwód i tu zaczynają się schody. Kogo te trzy drużyny mogą zaoferować Hornets? No właśnie. Patrząc na składy tych trzech ekip, dyspozycje i obecną wartość dawnego All-Stara ciężko będzie wyhandlować ‚coś’ ciekawego. Chwila, przecież właścicielem z największego miasta w stanie Luizjana jest – David Stern. Strzelam w ciemno, że ten trade opłaci się Hornets.

Tak naprawdę co jest gorsze od zawodnika, który nawet na minutę nie pojawia się na parkiecie, a trener nie widzi dla niego miejsca w składzie?  Na wasze propozycje i spekulacje odnośnie przeprowadzki Kamana czekamy w komentarzach.

Patryk Pankowiak

Wierny fan New Orleans Hornets i Chrisa Paula, odkąd ten przeniósł "swoje talenty" do LA, ogląda również mecze Clippers. Zwolennik powiedzenia: "Koszykówka to coś więcej niż gra, to styl życia".

3 komentarze

 1. ditroit1221 napisał(a):

  Wymiana lepsza pod względem sportowym……

 2. Cosmo napisał(a):

  Zespołów potrzebujących C jest dużo, problemem może tu być big contract Kamana, ciężko coś takiego wymienić.
  Co do zainteresowanych dodałbym jeszcze Warriors, może Atlante która straciła Horforda?

 3. t-mac is back napisał(a):

  kamanowi chyba kontrakt sie konczy po sezonie wiec nie powinno byc problemu z wymiana. juz nie takie konczace sie kontrakty byly latwo wymieniane np T-mac dwa sezony temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *