Wielkie emocje i dogrywka w Filadelfii

Andre Miller przypomniał kibicom zgromadzonym w Wells Fargo Center dlaczego był pierwszym rozgrywającym Sixers przez blisko 3 sezony. Wczoraj doświadczony zmiennik był bohaterem swojej drużyny notując 28 punktów, 8 zbiórek i 10 asyst, a co najważniejsze prowadząc Nuggets do 10 wygranej w sezonie.

Drużyna Bilans I kwarta II kwarta III kwarta IV kwarta OT Wynik
Denver Nuggets 10-5  19 32 27 18 12 108
Philadelphia 76ers 10-4  28 17 27 24 8 104

W skrócie

Brak Spencera Hawesa okazał się dużym problemem dla gospodarzy. Podstawowy środkowy uskarżał sie na naciągnięcie ścięgna achillesa i Doug Collins postanowił nie ryzykować. Jego czas na parkiecie dzielili między sobą Nikola Vucevic i Tony Battie, ale sam Nene zdobył 5 razy więcej punktów i blisko 2 razy tyle zbiórek co ci dwaj w  sumie.

Tymczasem Nuggets, przez wielu skazywani na spadek w ligowej hierarchii, są jedną z rewelacji rozgrywek. Mimo braku trzech bardzo ważnych graczy (Martin, Chandler, Smith), którzy wybrali grę w Chinach wciąż mają jedną z najrówniejszych drużyn w lidze.

Wczoraj 5ciu graczy z Denver zdobyło 10 lub więcej punktów. W miejsce słabiej dysponowanego Danillo Gallinari’ego wskoczyli Afflalo (14pkt, 6zb) i Harrington (12pkt, 8zb). Bohaterem był jednak wspomniany Miller, któremu zabrakło tylko 2 zbiórek do triple-double.

It’s always good to win against your former team, but I enjoyed these guys and my time here. (…) They were looking at me as another older point guard. Holiday will be here for a long time. – Andre Miller

Bardzo bliski podobnego osiągnięcia był Andre Iguodala. Iggy zapisał na swoim koncie 11 punktów, 10 zbiórek i 9 asyst – widać że kolejne powołanie do kadry USA mu służy. Najskuteczniejsi byli jednak zmiennicy Thaddeus Young i Evan Turner. Młode wilki z Philly uzbierały w sumie 42 punkty i 18 zbiórek.

The 76ers announced their presence against the Heat in the playoffs last year. This is just a continuation of that. It’s exciting. – David Stern

Sixers przegrywali już 10 punktami w czwartej kwarcie (82-72), ale zdobyli kolejne 13 punktów i wydawało się, że siłą rozpędu wygrają następny mecz. Miller miał jednak inny plan. Dzięki jego dwóm celnym rzutom (na 35 i 7.9 sekundy do końca), rozdzielonym punktami Holiday’a goście prowadzili. Faulowany Iguodala był w stanie trafić tylko 1 rzut wolny, a rzut z dystansu bohatera poprzednich akcji okazał się niecelny i mieliśmy dogrywkę. W niej zrównoważony atak Nuggets okazał się być decydującym. Szybkie 3 punkty Lawsona i po 4 Nene z Afflalo przypięczętowały 10 wygraną w sezonie dla Denver.

He was fabulous. I don’t know if I ever saw him play a better game. – Doug Collins o Millerze

Na słowa pochwały zasłużył także (a może przede wszystkim) George Karl. Szkoleniowiec Nuggets widząc problemy swoich podopiecznych zdecydował się na grę dwoma rozgrywającymi. Obniżenie składu i dzielenie piłki międy szybkim i blyskotliwym Lawsonem, a także doświadczonym i sprytnym Millerem okazało się strzałem w dziesiątkę i kluczem do wygranej.

Kontuzje i gracze nieaktywni

Nuggets: Mozgov, Fernandez (kontuzje) Stone, Faried, Hamilton (decyzje trenera)

Sixers: Hawes (kontuzja), Nocioni, Allen (decyzje trenera)

Ciekawostki

  • Dla Sixers była to pierwsza porażka na swoim parkiecie w tym sezonie.
  • Miller trafil do Filadelfii w 2006 roku w ramach wymiany, która do Denver odesłała Allena Iversona.
  • Andre był też bohaterem akcji spotkania gdy w stylu Chrisa Bosha udał, że został trafiony łokciem w twarz (przez Eltona Branda).
  • W Wells Fargo Center pojawił się cytowany wyżej komisarz David Stern.
  • Nikola Vucevic zaliczył swój debiutancki występ w pierwszej piątce.

Filmowe podsumowanie spotkania

Boxscore

Nuggets: Nene 20 (14zb), Gallinari 3 (5zb), Koufos 4, Afflalo 14 (6zb), Lawson 13 (7ast), a także Harrington 12 (8zb), Miller 28 (8zb, 10ast), Andersen 8, Brewer 6

Sixers: Brand 16 (7zb), Iguodala 11 (10zb, 9ast), Vucevic 2, Meeks 8, Holiday 13, a także Battie 2 (5zb), Williams 10, Young 22 (7zb), Turner 20 (11zb)

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *