7 wygrana w 8 spotkaniach Jazz-manów.

Po raz siódmy w ostatnich ośmiu spotkaniach zwyciężyli gracze Utah Jazz. Zespół  Tyrone’a Corbina wygrał na wyjeździe w Denver z Nuggets (106-96). Gospodarze w tym spotkaniu pozostawali bez odpowiedzi na podkoszowy duet Jazzmanów w osobach Paula Millsapa (26 pkt i 12zb) i Al’a Jeffersona (18 pkt i 12 zb), który od momentu powrotu do gry po kontuzji Jeffersona, imponuje wysoką skutecznością. Również i w Kolorado Dwie Wieże z Salt Lake City miały spory wpływ na wynik.

Kontrolowaliśmy tempo gry trafiając swoje rzuty w ofensywie. To nie pozwalało rywalom szybko przechodzić z obrony do ataku – powiedział Tyrone Corbin, szkoleniowiec Jazz

Pierwsza połowa jeszcze była wyrównana (48:48), ale druga część meczu to już dominacja gości..

Jazz grali na wysokiej skuteczności w Pepsi Center, notując 51,8 % z gry. Ich rywale byli blisko 10% słabsi (42,7%). Zwłaszcza Ty Lawson nie mógł znaleźć właściwej klepki (6/16) a w ogóle do kosza nie mógł wstrzelić się Rudy Fernandez (0/3).

Trafiali za to goście i nie tylko Jefferson z Millsapem. Jedno z lepszych spotkań w sezonie rozegrał drugoroczniak Gordon Hayward (19pkt/4zb/3as) a z ławki udane zmiany dawał rookie Alec Burks (10pkt).

Kluczowym momentem spotkania okazała się druga połowa czwartej odsłony. W niej wyraźnie do głosu doszedł Millsap, zdobywając 8 oczek z rzędu dla swojej drużyny, wyprowadzając gości na 12-punktowe prowadzenie (95-83).  Silny skrzydłowy imponuje wysoką dyspozycją i podczas czterech minionych gier notuje średnią punktową na poziomie 23 oczek. Aż 54 oczka goście zdobyli z pomalowanego (10 mniej gospodarze).

Jazz-mani poradzili sobie z rywalem mimo odniesionej kontuzji stawu skokowego Dericka Favorsa i absencji gracza w drugiej połowie meczu.  Niestety złe wieści nie ominęły teamu George’a Karla, w szeregach Nuggets urazu ścięgna Achillesa doznał Rudy Fernandez i opuścił drugą połowę meczu. (obaj gracze doznali kontuzji podczas drugiej odsłony).

Ciekawostka: Jazz mają bilans 5-0 jeśli Millsap notuje minimum 26 oczek!

Wynik: Denver Nuggets – Utah Jazz 96:106

Punktowali: Nene 18, D. Gallinari 18, A. Afflalo 16 oraz P. Millsap 26 (12 zb), G. Hayward 19, A. Jefferson 18 (12 zb)