7 wygrana w 8 spotkaniach Jazz-manów.

Po raz siódmy w ostatnich ośmiu spotkaniach zwyciężyli gracze Utah Jazz. Zespół  Tyrone’a Corbina wygrał na wyjeździe w Denver z Nuggets (106-96). Gospodarze w tym spotkaniu pozostawali bez odpowiedzi na podkoszowy duet Jazzmanów w osobach Paula Millsapa (26 pkt i 12zb) i Al’a Jeffersona (18 pkt i 12 zb), który od momentu powrotu do gry po kontuzji Jeffersona, imponuje wysoką skutecznością. Również i w Kolorado Dwie Wieże z Salt Lake City miały spory wpływ na wynik.

Kontrolowaliśmy tempo gry trafiając swoje rzuty w ofensywie. To nie pozwalało rywalom szybko przechodzić z obrony do ataku – powiedział Tyrone Corbin, szkoleniowiec Jazz

Pierwsza połowa jeszcze była wyrównana (48:48), ale druga część meczu to już dominacja gości..

Jazz grali na wysokiej skuteczności w Pepsi Center, notując 51,8 % z gry. Ich rywale byli blisko 10% słabsi (42,7%). Zwłaszcza Ty Lawson nie mógł znaleźć właściwej klepki (6/16) a w ogóle do kosza nie mógł wstrzelić się Rudy Fernandez (0/3).

Trafiali za to goście i nie tylko Jefferson z Millsapem. Jedno z lepszych spotkań w sezonie rozegrał drugoroczniak Gordon Hayward (19pkt/4zb/3as) a z ławki udane zmiany dawał rookie Alec Burks (10pkt).

Kluczowym momentem spotkania okazała się druga połowa czwartej odsłony. W niej wyraźnie do głosu doszedł Millsap, zdobywając 8 oczek z rzędu dla swojej drużyny, wyprowadzając gości na 12-punktowe prowadzenie (95-83).  Silny skrzydłowy imponuje wysoką dyspozycją i podczas czterech minionych gier notuje średnią punktową na poziomie 23 oczek. Aż 54 oczka goście zdobyli z pomalowanego (10 mniej gospodarze).

Jazz-mani poradzili sobie z rywalem mimo odniesionej kontuzji stawu skokowego Dericka Favorsa i absencji gracza w drugiej połowie meczu.  Niestety złe wieści nie ominęły teamu George’a Karla, w szeregach Nuggets urazu ścięgna Achillesa doznał Rudy Fernandez i opuścił drugą połowę meczu. (obaj gracze doznali kontuzji podczas drugiej odsłony).

Ciekawostka: Jazz mają bilans 5-0 jeśli Millsap notuje minimum 26 oczek! 

Wynik: Denver Nuggets – Utah Jazz 96:106

Punktowali: Nene 18, D. Gallinari 18, A. Afflalo 16 oraz P. Millsap 26 (12 zb), G. Hayward 19, A. Jefferson 18 (12 zb)

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *