Odom był bliski przerwy w karierze

Lamar Odom, były kluczowy zmiennik Los Angeles Lakers, a od tego sezonu członek Dallas Mavericks zwierzył się dziennikarzom, że był bardzo bliski ogłoszenia rocznej przerwy w grze. Przyczyn było kilka, ale ostatecznie odwiodła go od tego jego życiowa partnerka – Khloe Kardashian. Historia wyszła na jaw przy okazji powrotu Lamara do LA na spotkanie ze swoim byłym klubem.

(It was) Real close. (…) My wife talked me out of it. Cause I was asking myself: ‚Was I mentally prepared to play? If I didn’t play well, was I mentally prepared to help the team?’ I had thought, ‚Maybe I need a year.’ Because of the lockout, I thought, ‚Maybe somebody’s sending me a sign that I needed this time off.’ (But) when I told some of my friends and my family that I was thinking about steppin’ back for a minute, I think the reaction from the closest people to me kind of gave me the energy to get back at it.

Dwa tragiczne wydarzenia odciągały uwagę LO od koszykówki. W lipcu został zamordowany jego 24 letni kuzyn, a zaledwie kilka dni po tej traumie Odom był pasażerem auta, które uczestniczyło w śmiertelnej kolizji z motocyklistą.

Po wznowieniu rozgrywek i otworzeniu się okienka transferowego Lakers usilnie próbowali sprowadzić Chrisa Paula. Jak wiemy obie propozycje (których Odom był elementem) upadly, a ten poczuł się tak urażony byciem uznanym za zbędnego że zażądał wymiany.

Trafił do Dallas, ale początek sezonu ma fatalny. Notuje zaledwie 6.6 ppg i 4.6 rpg spędzając na parkiecie tylko 19.8 minuty na spotkanie. Wina na to spada głównie na jego słabe przygotowanie fizyczne.

Odom przy okazji wywiadu powiedział, że jest szczęśliwy szansy gry dla Mavs. Nie powinniśmy się temu dziwić – LAL mogli go wysłać do zdecydowanie gorszego zespołu.

We play a game and get critiqued for what we do. So when I’’m not doing a good job, you tell me about it and you write about it, it makes no difference. The last couple of years I took a lot of pride in preparing myself to play at a high level, but sometimes things happen in life. Basketball is a humbling game, it will humble you. But I keep trying to prepare and get myself ready to get better and better and better as the year goes on.

Przyszłość Lamara w Dallas mimo wszystko wydaje się niepewna. Nawet jeżeli zdecydowanie poprawi swoją grę to musi się liczyć z tym, że Mavs będą chcieli stworzyć jak najwięcej miejsca w budżecie by spróbować ściągnąć po sezonie duet Deron WilliamsDwight Howard. Gdyby tak się miało stać – Mark Cuban z pewnością wykupiłby ostatni rok umowy LO (8.2 mln $) za 2.4 mln $. Czas na to będzie miał do 29 czerwca.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

1 Odpowiedź

  1. Kobas(Fan Detroit) napisał(a):

    Dirk+Williams+Howard+ Terry+ Lamar= wieele pierścieni:D(oczywiście plus solidni role players)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *