Celtics nie dają rady Bulls

Na ten mecz wielu czekało wielu fanów NBA. I myślę, że nie zawiodło się, nawet gdy po pierwszej połowie meczu mogło się wydawać iż jest już dawno „po zawodach”.

Podopieczni Thibodeau dosłownie roznosili Celtics na ich terenie. Gospodarze mieli ogromne problemy z trafieniem do kosza „Byków”, a przyjezdni trafiali większość ze swoich rzutów.Po pierwszej połowie wynik brzmiał 52:33 na korzyść Bulls. Po ostrej reprymendzie, jakiej swoim graczom udzielił jeszcze przed zejściem do szatni ( a w niej zapewne była jej kontynuacja) zespół Bostonu wyszedł kompletnie odmieniony na trzecią część meczu.

Głównie za sprawą trafień Allena (16pkt w meczu) oraz Pietrusa i O’Neala Celtic praktycznie odrobili całą stratę do rywali na 10 minut przed końcem meczu było zaledwie 66:67 dla gości. Wtedy jednak sprawy w swoje ręce wziął MVP poprzedniego sezonu – Derrick Rose, który najpierw wbił się pod kosz, a potem celnie przymierzył zza linii trzech punktów. Chwilę potem trafił Noah i ponownie z dystansu Rose i wszystko wróciło do normy, dzięki czemu Bulls mogli się cieszyć z jedenastej wygranej w sezonie a Celtics po raz szósty już przegrali.

Celtics przegrali walkę na desce 34:46 i słychać coraz więcej niezadowolonych głosów względem gry podkoszowych tej drużyny.  Wrócić do swojej dyspozycji nadal nie może także Paul Pierce, który zakończył dzisiaj mecz z dorobkiem 13 punktów i jednej zbiórki, a w ostatnich meczach jego procent rzutów z gry wynosi słabe 23,5% (8-34).

Muszę grać lepiej, abyśmy mogli wygrywać. Teraz mamy pewnego rodzaju zastój, ale musimy przez niego przejśćPaul Pierce.

Boston Celtics – Chicago Bulls 79:88 (13:26,20:26,26:15,20:21)

Allen 16, Rondo 14(11as,7zb,4prz), Pierce 13, Bass 10(9zb) – Rose 25(7as), Deng 21(16zb),Brewer i Boozer po 12, Noah 10(12zb)