Melo i obrona Knicks zatrzymały Sixers

Dziwnie się pisze o tym, że NYK zagrali dobrze w obronie, ale gdy zatrzymuje się rozpędzonych rywali poniżej 80 zdobytych punktów to trzeba im to oddać. Praca Woodsona przynosi efekty, a grając lepiej na swojej połowie i mając Carmelo Anthony’ego i Amar’e Stoudemire w ataku można być spokojnym o wyniki.

Drużyna Bilans I kwarta II kwarta III kwarta IV kwarta Wynik
Philadelphia 76ers 7-3  15 20 21 23 79
New York Knicks 6-4  28 17 22 18 85

W skrócie

Knicks wygrali już czwarte spotkanie z rzędu i z bilansem 6-4 gonią wczorajszych rywali w wyścigu o pierwsze miejsce w Atlantic Division. Nie można wciąż zapominać o Boston Celtics, ale wydaje się że to właśnie między Nowym Jorkiem a Filadelfią rozegra się walka o mistrzowstwo tej dywizji.

Philly is one of the hottest teams in the NBA right now. For us to hold them to 79 points, that’s a big deal. – Carmelo Anthony

Wszyscy zawodnicy miejscowych w pomeczowych wywiadach podkreślali znaczenie obrony w ich ostatnich sukcesach. Knicks podczas swojej zwycięskiej serii zatrzymują rywali na granicy 85.5 punktu na mecz.

I’m just excited about the way the defense is playing, because I know Coach D’Antoni’s offense, it’s going to get going. – Tyson Chandler

W ostatnich meczach wczorajsi gospodarze mają zdecydowanie więcej problemów z grą w ataku. Ewidentnie widać brak choćby przyzwoitego rozgrywającego. Wczoraj w pierszym składzie na obwodzie zaczęła para FieldsShumpert, z ławki wchodzili Douglas i Walker, ale żaden z nich nie może być określonym jako rasowy rozgrywający. NYK mają jeszcze co prawda wracającego do zdrowia Bibby’ego, ale ten ma lata świetności już raczej za sobą i prawdziwą wartość NYK będziemy mogli zobaczyć dopiero wtedy gdy na parkiecie pojawi się Baron Davis.

Sixers winą za porażkę powinni obarczyć katastrofalny start spotkania. W pierwszej kwarcie zdobyli zaledwie 15 punktów i już po 12 minutach musieli odrabiać 13-punktową stratę. Wśród nich na pochwały w drugim meczu z rzędu zasłużył Evan Turner. Drugoroczniak przeciwko Kings był bliski triple-double, a wczoraj (ponownie jako rezerwowy) zdobył 16 punktów i 7 zbiórek.

Only excuse that we have is that they had a little bit of time to prepare for us. They took us out of our sets. We’re not going to blame the schedule or anything like that. Every team has a tough schedule this season and you have to give them credit. They outplayed us when it counted. – Elton Brand

Filadelfia grała bez swojego objawienia w tym sezonie – Spencera Hawesa. Center od spotkania z Raptors uskarża się na bóle pleców i Doug Collins postanowił dać mu odpocząć.

Mimo wszystko Knicks do samego końca nie mogli być pewni wygranej. Goście cały czas walczyli i dzięki serii punktowej w czwartej kwarcie zbliżyli się na dystans dwóch posiadań. Dopiero  na 16 sekund do końca po rzutach wolnych Melo Anthony’ego (27 pkt, 9 zb, 5 ast) wygrana NYK stała się faktem. Poza Carmelo dobrze spisali się także Amar’e Stoudemire i rezerwowy Josh Harrellson. Ten drugi w pojedynkę zdobył ponad 3 razy tyle punktów co wszyscy zmiennicy Knicks w poprzednim meczu z Bobcats. Inna sprawa, że Sixers zostawiali go niepilnowanego na co szybko powinien im zwrócić uwagę Collins.

A lot of people have been talking about our bench not scoring, bottom half of the league with bench points, and I saw that and I just tried to come off with confidence. – Josh Harrellson

Sixers po dwóch dniach odpoczynku czeka pojedynek u siebie ze słabymi Wizards. Knicks natomiast już dzisiaj zmierzą się w Memphis z miejscowymi Grizzlies.

Kontuzje i gracze nieaktywni

Sixers: Hawes (kontuzja), Nocioni, Allen, Bracklins (decyzje trenera)

Knicks: Davis (kontuzja), Bibby, Novak, Balkman, Lin, Jordan (decyzje trenera)

Ciekawostki

• Knicks wygrali 6 z ostatnich 8 pojedynków z Sixers.
  • Przed tą serią przegrali przegrali 6 kolejnych spotkań z Filadelfią.
  • Tony Battie, który zastąpił Hawesa w pierwszym składzie, został ukarany przewinieniem technicznym za uderzenie w twarz Tysona Chandlera.
  • Sixers mieli wczoraj szansę stać się drugą drużyną po OKC Thunder, która wygrała trzy mecze w trzy noce.