Ciekawostki statystyczne #14

Zapraszamy na kolejny dzień ze statystykami.


– Knicks pokonali Bobcats mimo fatalnej skuteczności. Trafili tylko 38% rzutów z gry i 1 z 10 za trzy. Była to pierwsza wygrana NYK od momentu wprowadzenia linii rzutów za trzy punkty, kiedy trafili oni nie więcej niż 38% rzutów z gry i 10% zza łuku. W poprzednim sezonie tylko Rockets dokonali podobnego wyczynu przeciwko Bucks.

– Rezerwowi Knicks rzucili tylko 3 punkty (2 Toney Douglas i 1 Josh Harrellson). To najgorszy wynik zawodników z ławki od 41 lat w meczy, w którym Knicks odnieśli zwycięstwo. Ostatni raz takie zdarzenie miało miejsce 26 stycznia przeciwko Bucks.

– Joe Johnson i Jeff Teague zdobyli odpowiednio 22 i 20 punktów w meczu z Nets. To już drugi taki przypadek w tym sezonie, kiedy obaj podstawowi obrońcy rzucają ponad 20 punktów w jednym meczu (30. grudnia także z Nets). W całym poprzednim sezonie zdarzyło się to tylko raz, kiedy Johnson i Kirk Hinrich zdobyli ponad 20 „oczek” przeciwko Thunder (4 marca).

– Wygrana Sixers była dla nich piątą z rzędu. Ostatni raz zespół z Philly taką serię w tak wczesnym momencie sezonu zanotował w rozgrywkach 2005/06, kiedy to zwyciężył sześć spotkań z rzędu po wcześniejszych trzech porażkach.

– Sześciu zawodników 76ers zanotowało na swoim koncie przynajmniej 10 punktów. To już czwarta taka sytuacja w tym sezonie. Jedynym klubem, który może pochwalić się podobnym osiągnięciem w bieżących rozgrywkach jest Atlanta Hawks.

– Bulls odnieśli 13. z rzędu zwycięstwo z Pistons. Najdłuższą serią wygranych „Byków” nad „Tłokami” jest 19 wygranych od kwietnia 1993 do marca 1997.

– Pistons przegrali aż 24 puntami z Bulls, co było ich trzecią z rzędu porażką co najmniej 20 punktów. Czwarty raz z rzędu zdarzyło się, że zespół Pistons poległ 15 punktami. Każda z tych serii jest wyrównaniem najgorszych wyników w historii klubu z Motown. 20 punktami w trzech meczach z rzędu przegrywali już  w latach 1963 i 1969, a 15 punktami w 1966.

– Raptors pokonali Wolves i było to ich ósme zwycięstwo z rzędu nad tym rywalem na własnym parkiecie. Jedynie z dwoma zespołami w historii, Raps mieli dłuższe serie. Po dziewięć razy wygrywali z Bulls (1999-2002) i Knicks (2004-09)

Start 6-2 w wykonaniu Sixers jest ich najlepszym od sezonu 2000/01, kiedy drużyna prowadzona przez Allena Iversona pokonała dziesięciu rywali z rzędu.

– Bulls stracili tylko 206 punktów w trzech pierwszych meczach sezonu na własnym parkiecie. To najlepszy wynik w historii od momentu wprowadzenie 24-sekundowego zegara na rozegranie akcji w 1954 roku. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmują Sixers, którzy dokonali tego… również w tym sezonie (221 punktów). Poprzednim najlepszym wynikiem było 229 „oczek” Spurs w rozgrywkach 2003/04.

–  W poprzednim sezonie, najmniej punktów na mecz zdobywała drużyna z Milwaukee – 91.9. Obecnie najgorszymi strzelcami są Pistons z zaledwie 82.4 punktami zdobywanymi w każdym spotkaniu.

 

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

1 Odpowiedź

  1. chomczi napisał(a):

    nie w 3 pierwszych tylko w ostatnich trzech u siebie. grali 4 mecze, ale w pierwszym stracili bodajże 87 z Lakersami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *