Jest wymiana na linii Grizzlies-Sixers-Hornets!

Kluby z Philadelphii, Memphis i New Orleans dogadały się w sprawie przeprowadzenia trójstronnej wymiany. Ogłosił to dziś GM Grizzlies – Chris Wallace.

Do Grizzlies trafi Marreese Speights (wcześniej Sixers), do Hornets przejdzie Xavier Henry (wcześniej Grizzlies), zaś Philadelphia będzie miała do dyspozycji drugorundowy wybór Grizzlies w Drafcie 2012 oraz przyszłościowy, również drugorundowy pick Hornets.

Wojtek Żuławiński

Fan Orlando Magic, człowiek od statystycznych ciekawostek. Prawdopodobnie rekordzista świata w liczbie godzin spędzonych na basketball-reference.com.

7 komentarzy

 1. Kobas(Fan Detroit) pisze:

  Dla Philly ta wymiana zupełnie nie opłacalna. Z drugorundowych picków raczej wiele nie wyciągną.

 2. Enbiejowy pisze:

  kiedyś wyciągnęli Lou Williamsa

 3. Bojar pisze:

  Bardzo udana wymiana dla Grizzlies według mnie. Załatali miejsce „na ławce” pod koszem po Darrellu Arthu’rze który w tym sezonie nie zagra.

 4. bargnani7 pisze:

  Henry to też 12 numer draftu, w Grizzlies nie było dla niego miejsca więc kto wie, może się ładnie rozwinie?

 5. Woy9 pisze:

  Szerszenie też niczego sobie bo dostali gracza na pozycję oddanego Pondextera. Henry wg mnie jest lepszy (nie mylić w tym piłkarzem;-)

 6. Bob pisze:

  Sixers oddali gościa, który nie grał i nie robił postępów, a za to dostali dwa wybory w drafcie – dobra wymiana dla nich.

  Przykład OKC Thunder pokazuje że można zbudować świetny zespół w oparciu o picki.

 7. woy9 pisze:

  Durant,Westbrook i Harden to wybory topowe draftu Bob;-) nie wierzę by Sixers kogoś tak ustrzeliło z dalszym numerem. Konkretnie 2/4/3. Ibaka to wybór nr.24 a Maynor, Sefolosha oraz Hayward przyszli z innych drużyn. Sixers najlepeiej w drugiej rundzie (45 pick) wyciągnęli Lou Williamsa (najlepszy pick od lat z tak dalekim numerem). Zobaczymy jak Mareesse poradzi sobie w jaskini Niedźwiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *