Ciekawostki statystyczne #7

Zapraszam na kolejną porcja liczbowych ciekawostek wprost z parkietów NBA.


– Kevin Love zanotował 24 punkty i 15 zbiórek, czym przyczynił się do dość niespodziewanej wygranej Wolves nad Spurs. Był to jego piąty mecz z rzędu z przynajmniej 20 punktami i 12 zbiórkami. Ostatnim graczem, który dokonał podobnego wyczynu w pierwszych meczach sezonu był Charles Barkley 19 lat temu.

– Wolves przerwali serię 16 wygranych Spurs nad „Wilkami”

Tracy McGrady trafił 3 „trójki” i zdobył 13 punktów w ostatniej kwarcie podczas wygranej Hawks nad Heat. Dla T-Maca był to już 11 mecz, w którym zanotował takie statystyki w czwartej „ćwiartce” i pierwszy od 21. listopada 2008. Pamiętacie najsłynniejsze 13 punktów McGrady’ego?

– Heat przegrali z Hawks mimo prowadzenia w pewnym momencie już 10 punktami. W ostatnim sezonie zawodnicy Miami polegli aż cztery razy na własnym parkiecie, kiedy tracili 10-punktową stratę. To więcej niż ich najwięksi rywale razem wzięci. Bulls nie zanotowali takiego spotkania, Lakers zaledwie jeden, a Celtics dwa.

– Ray Allen trafił 6 rzutów za trzy punkty i zdobył w sumie 27 punktów w meczu przeciwko Wizards. Był to 47. mecz z przynajmniej sześcioma trafieniami dystansowymi Raya, co jest zdecydowanym rekordem NBA. Drugi na liście Peja Stojakovic ma tylko 32 takie mecze.

– Mavs wygrali z Thunder, dla których była to pierwsza porażka w sezonie. Przy okazji zatrzymali swoich rywali na zaledwie 40.3% trafionych rzutów z gry. To najgorsza skuteczność Thunder w meczach z Mavs, odkąd przenieśli się z Seattle do Oklahomy.

– Nuggets pokonali 91-86 Bucks, zatrzymując swoich rywali na poziomie zaledwie 12 zdobytych punktów w ostatniej kwarcie. Ostatni raz ich przeciwnicy zdobyli mniej punktów 310 meczów wcześniej

Carmelo Anthony oddał aż 31 rzutów z gry, z których trafił 13. 31 prób to aż 39.7% wszystkich oddanych rzutów całej drużyny Knicks. W ciągu ostatnich 15 lat, tylko Amare Stoudemire w marcu bieżącego roku miał większy udział we wszystkich rzutach zespołu. Wtedy Amare oddał 33 z 72 rzutów.

– Ostatnim zawodnikiem, który spudłował więcej rzutów z gry (18) w jednym spotkaniu niż Carmelo Anthony, był Jamal Crawford. Obecny gracz Blazers rzucił celnie tylko 6 razy na 27 prób przeciwko… Blazers (1.02.2008).

– Ben Wallace w ciągu 20 minut spędzonych na parkiecie zanotował: 5 zbiórek i 5 przechwytów oraz nie oddał ani jednego rzutu z gry i z linii. Stał się pierwszym koszykarzem w NBA, który od 1973 roku przechwycił 5 piłek, a nie oddał żadnego rzutu zarówno z gry i z linii.

Markief Morris został pierwszy debiutantem Suns od czasu Amare Stoudemire’a, który przynajmniej dwa razy w swoich pierwszych pięciu meczach w NBA rzucił 10 punktów.

– Dirk Nowitzki trafił 8000. kosz w karierze. Został tym samym 31. graczem, który dokonał tego w historii oraz czwartym z obecnie grających (Kobe Bryant, Kevin Garnett i Tim Duncan).

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

3 komentarze

 1. bargnani7 pisze:

  Tak dodam dosyć ciekawą statystykę – Wade i James oddali łącznie 2 rzuty za 3 w tym sezonie przy czym nie trafili żadnego…

 2. woy9 pisze:

  a ja taki żart ,że LeBron ciągle ma nicka Mr.4th-quarter;-)

 3. january pisze:

  „- Ostatnim zawodnikiem, który spudłował więcej rzutów z gry (18) w jednym spotkaniu niż Carmelo Anthony, był Jamal Crawford. Obecny gracz Blazers rzucił celnie tylko 6 razy na 27 prób przeciwko… Blazers (1.02.2008).”

  eee a KB24 6/28 z Denver ostatnio ;> ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *