Ciekawostki statystyczne #4

Zapraszamy na kolejny odcinek statystycznych ciekawostek. Tym razem prezentujemy najciekawsze liczby z 30. grudnia, a już niebawem możecie spodziewać się sylwestrowego wydania SC.


30.12

– Magic wygrali siódme spotkanie wyjazdowe z Bobcats z rzędu. To ich najdłuższa taka seria w historii klubu.

Dwight Howard zebrał w drugim kolejnym spotkaniu 24 zbiórki i został pierwszy zawodnikiem, który tego dokonał od grudnia 1997 roku. Właśnie wtedy stało się to udziałem Dennisa Rodmana.

– Hawks wygrali pierwsze trzy mecze na początku sezonu, a w każdym z nich, najlepszym strzelcem był inny zawodnik (Jeff Teague 22 vs Nets mecz 1., Vladmir Radmanovic 17 vs Nets mecz 2. i Joe Johnson 18 vs HawksWizards). To pierwszy taki przypadek w historii organizacji od sezonu 1967/68, kiedy to w St. Louis Hawks najpierw Zelmo Beaty (39 pkt), Lenny Wilkens (39 pkt), a na koniec Joe Caldwell (29) liderowali strzelcom „Jastrzębi”.

– LeBron James zdobył 34 punkty w dniu swoich urodzin, a był to jego trzeci z czterech meczów tego sezonu, w których zdobył przynajmniej tyle „oczek”. Jego średnia z pierwszych czterech spotkań wynosi 33 punkty i jest najlepszą w karierze. Do tej pory było to 28.5 pkt w rozgrywkach 2005/06

– Jermaine O’Neal rzucił 19 punktów i był liderem strzelców C’s w pierwszej wygranej w tym sezonie. To pierwszy przypadek, że O’Neal był najlepszym strzelcem „Koniczynek” odkąd przybył do Bostonu

– Mavs odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując 99-86 Raptors. Andrea Bargniani z pokonanego zespołu rzucił 30 punktów i był dopiero trzecim środkowym od trzech lat, który zdobył powyżej 30 „oczek” przeciwko Mavs. Wcześniej byli to: Andrew Bogut (32 pkt) i Al Jefferson (30 pkt).

– Hornets trafili tylko 28 z 90 rzutów z gry (28.9%) przeciwko Suns. To najniższa skuteczność „Szerszeni” w historii ich występów na własnym parkiecie. Ostatni raz inny zespół przeciwko Suns zanotował niższa skuteczność 1. kwietnia 2003 roku, kiedy to Nuggets trafili ledwie 26.3% (20-76 FG).

– Bulls wygrali 114-101 z Clippers i pokonali swoich rywali w każdej z kwart. To dopiero drugi taki przypadek w tym sezonie. Podobnego wyczynu dokonali Rockets ze Spurs. W poprzednim sezonie Bulls zanotowali aż siedem takich spotkań.

– Jazz pokonali Sixers i uniknęli najgorszego startu sezonu od roku 1979, kiedy to przegrali trzy premierowe spotkania. Uniknęli tym samym przerwanie trzeciej najdłuższej serii w lidze. To już 32. sezon, kiedy nie przegrali trzech spotkań z rzędu na początku rozgrywek. Dłużej „trzymają” się tylko: Bucks (35 razy) i Lakers (33 razy).

– Grizzlies wygrali swój pierwszy mecz w sezonie (z Houston), mimo że nie trafili żadnego z pięciu rzutów za trzy. W poprzednim sezonie, Grizz pokonywali rywali za każdym razem (3 razy), kiedy nie udało im się trafić do kosza przeciwników ani jednej z prób z dystansu

– Pacers trafili tylko 38.3% rzutów z gry przeciwko Cavaliers, a mimo to wygrali po dogrywce 98-91. W poprzednim sezonie przegrali wszystkie 19 meczów, w których rzucali poniżej skuteczności 40%

– LeBron James zanotował 38. mecz w karierze ze zdobyczą przynajmniej 30 punktów i 10 asyst. Został tym samym liderem wśród obecnych graczy w tej kategorii. Wyprzedził swojego klubowego kolegę Dwyane’a Wade’a (37). Kolejny jest Chris Paul (21).

– Dla LeBrona, wygrana nad Wolves była 400. wygraną w jego ligowej przygodzie.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

4 komentarze

 1. woy9 pisze:

  Bulls są pierwszym teamem wschodu,który w odstępie tygodnia dwukrotnie zdobył Staples Center w starciu z innym przeciwnikiem

 2. Currose301 pisze:

  Hawks wygrali pierwsze trzy mecze na początku sezonu, a w każdym z nich, najlepszym strzelcem był inny zawodnik (Jeff Teague 22 vs Nets, Vladmir Radmanovic 17 vs Nets i Joe Johnson 18 vs Hawks)

  Jak JJ mógł zagrać vs Hawks :d poprawcie to ;]

 3. woy9 pisze:

  winno być Wizards, dzięki w imieniu kolegi

 4. Piotr Gładczak pisze:

  Dzięki za poprawienie:)!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *