Kirilenko pozostaje w CSKA!

Andriej Kirilenko, najlepszy koszykarz Rosji, który jeszcze do niedawna łączony był z takimi drużynami jak Sacramento Kings czy New Jersey Nets ostatecznie pozostanie w Moskwie.

Kirilenko swoją karierę będzie kontynuował w barwach CSKA Moskwa, o czym klub poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Kirilenko dołączy do zespołu już 3 stycznia, po przerwie m.in spowodowanej kontuzją, jakiej nabawił się w spotkaniu ligowym, kiedy w ferworze walki został uderzony łokciem w twarz, po czym złamał nos i doznał wstrząśnienia mózgu.

Andriej Kirilenko tak argumentuje swoją decyzję o pozostaniu w CSKA do końca bieżącego sezonu:

W ostatnim miesiącu rozważaliśmy różne za i przeciw, wiele opcji, plusy i minusy. Doszedłem jednak do przekonania, że ten sezon powinienem zakończyć w CSKA. Stworzyliśmy prawdziwą chemię w zespole w pierwszej części sezonu. Byłoby to niewłaściwe, abyśmy zatrzymali to w połowie drogi, a przede wszystkim nieładne wobec kolegów z drużyny i fanów zespołu. Zdaję sobie sprawę, jak wiele się ode mnie oczekuje. Chcę wygrać z drużyną wszystkie możliwe rozgrywki, dziękuję działaczom klubu za cierpliwość wobec mojej osoby, a fanom za wsparcie. Teraz zapraszam wszystkich na nasze mecze abyście dopingowali mój zespół.

Rosyjski skrzydłowy w ostatnim sezonie notował w barwach Utah Jazz 11.7pkt, 5.1 zb, 3.0 as, 1.3 prz oraz 1.2 blk na mecz.

W obecnych rozgrywkach Kirilenko zdobywa 14 pkt na mecz w Eurolidze, w lidze VTB 10.8 pkt i 5.5 zb, a lidze rosyjskiej 14.9 pkt na mecz.

 

2 komentarze

  1. woy9 pisze:

    Mistrz Euroligi będzie;)

  2. tomaszek pisze:

    bardzo dobra decyzja :) co tam NBA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *