Fatalni Mistrzowie

Zaskakująco słabo otwarli sezon Mistrzowie NBA – Dallas Mavericks. W niedzielę zostali zdeklasowani przez Miami Heat na własnym terenie w Teksasie, gdzie po ceremonii okazania pucharu i wspomnienia zdobytego czempionatu z przed paru miesięcy pozostał po nich jedynie „żar” gasnących kowbojów. Minionej nocy Mavs po raz kolejny zostali upokorzeni w AA Center, tym razem przez Denver Nuggets w stosunku 115:93.W grze Dallas nie mogło podobać się kompletnie nic. Obrona praktycznie nie funkcjonowała (brak Tysona Chandlera jest bardzo widoczny), a w ataku także nie wyglądało to zbyt wesoło ma podopiecznych trenera Ricka Carlise. Jego gracze nie trafiali z bardzo czystych pozycji, w czym „brylowali” szczególnie Odom (1/10). West (1/5) i Marion (1/5). Jedynym graczem, który nie zawiódł był Dirk Nowitzki– zdobywca 20 punktów, ale i tylko 4 zbiórek. W ogóle grę na „desce” Mavericks przegrali 37:47.

Mecz mógł przypominać trochę pierwsze starcie Dallas z tego sezonu, kiedy to wszystko było już jasne po pierwszej połowie, przegranej przez gospodarzy aż 42:69. W dalszej części meczu trwała pogoń za wynikiem Mavs, ale powodowana bardziej niezbyt angażujących się już w obronie Nuggets.

W ekipie George’a Karla na słowa uznania zasłużyło kilku graczy. Przede wszystkim najskuteczniejszy Ty Lawson (27pkt), który pozostawiony bez opieki obrońcy jest bardzo niebezpieczny. Andre Miller pokazał, że bardzo dobrze czuje się w nowej drużynie, zamykając swe statystyki na 18 punktach, 5 zbiórkach i 5 asystach. Tyle samo punktów uzyskał inny rezerwowy – Al Harrington.

Mecz z trybun obserwował powracający z Chin Kenyon Martin.

2 komentarze

 1. kelati23 napisał(a):

  Otworzyli nie „otwarli” :)Nie żebym się czepiał, ale błąd dosyć oczywisty.

 2. Quentin napisał(a):

  Otóż formy czasu przeszłego czasownika otworzyć: otwarł, otwarła, otwarli opisywane są w słownikach jako rzadziej używane niż otworzył, otworzyła, otworzyli. Częstsze za to są „nieregularne” otwarty, otwarto, otwarcie niż „logiczniejsze” otworzony, otworzono, otworzenie. Zdarzają się też konteksty, w których jednemu użytkownikowi subiektywnie lepiej brzmi np. „otworzyli drzwi”, ale „otwarli szkołę” – lub odwrotnie.Formy te nie są błędne, a zatem są poprawne. Nie sposób jednak nie dostrzec, że budzą one dość częste wątpliwości użytkowników języka.

  Otwarli częściej używa się też na południu kraju, gdzie tez mieszkam, więc być może z tego to wynika.

  Podobnie jest z wyjściem na „dwór”, „zewnątrz”, „pole” lub pójściem na „piechotę” lub „nogach”. Co kraj to obyczaj.

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *