Mavs zainteresowani ukraińskim środkowym

Mistrzowie NBA – Dallas Mavericks są gotowi zaproponować kontrakt Kyryłowi Fesenko. Ruch ten ma na celu wzmocnienie strefy podkoszowej, po odejściu Tysona Chandlera, który od tego sezonu będzie grał w New York Knicks. Ukrainiec wydaje się być dla władz Mavs najciekawszą opcją na tę pozycję z graczy pozostających na wolnym rynku. Wcześniej zawodnik ten występował w drużynie Utah Jazz.

W Salt Lake City Fesenko spędził cztery sezony notując średnie 2,3 pkt, 2,0 zb, oraz 0,4 bl na mecz. Urodzony w Dnietropietrowsku koszykarz przyszedł do NBA w 2007 roku, kiedy to Philadephia 76-ers wybrali go z 38 numerem draftu. Nie miał jednak okazji gry w drużynie ze stanu Pennsylvania bowiem od razu po naborze został wymieniony za Herberta Hilla i wylądował w zespole prowadzonym wówczas przez Jerry’ego Sloana. Z końcem poprzedniego sezonu jego kontrakt z Jazz dobiegł końca i został wolnym agentem.

Oprócz Dallas Fesenką zainteresowani są także Miami Heat, Golden State Warriors oraz Toronto Raptors.

Warto przypomnieć, że bohater powyższego newsa w dniu wczorajszym miał swoje 25-te urodziny, a więc kontrakt z Mavs napewno mógłby potraktować jako prezent z tejże okazji.

Paweł Kołakowski

Od lat wierny kibic Houston Rockets i wielbiciel Charlesa Barkleya (głównie z czasów gry w Suns). Wychowany na transmisjach NBA w TVP2 wspominający z łezką w oku te godzinne transmisje w piątkowe popołudnia z komentarzem Szaranowicza i Łabędzia :). Ahh te lata 90-te :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *