Jest wymiana na linii Hornets – Grizzlies

New Orleans Hornets i Memphis Grizzlies wymienili swoich drugoroczniaków. Deal, który zawarły dwie ekipy powoduje, że skrzydłowy Quincy Pondexter z Hornets ląduje w Grizzlies, a w drugą stronę wędruje rozgrywający Greivis Vasquez. W ten sposób obie te drużyny łatają sobie dziury na poszczególnych pozycjach wymieniając dobrze rokujących zawodników.

Memphis Grizzlies zyskali zmiennika dla Rudy’ego Gaya. Quincy Pondexter ma wskoczyć w buty Shane’a Battier’a, który jako wolny agent wybrał drużynę z Miami. New Orleans Hornets otrzymali za to drugiego w swojej drużynie rozgrywającego.

Widać że oby dwa kluby doszły do tej umowy dzięki meczom przedsezonowym. W Nowym Orleanie pozbyli się trzeciego niskiego skrzydłowego i sytuacja na tej pozycji zrobiła się klarowniejsza. Zawodnikiem wchodzącym z ławki będzie Al-Farouq Aminu, który został pozyskany przez „Szerszenie” dzięki wymianie z udziałem Chrisa Paula.

Quincy Pondexter zrobił ogromne postępy w tym offseasonie. Podczas jednego meczu przedsezonowego zaliczył wyśmienite 14 punktów i 11 12 zbiórek. W zeszłym sezonie statystycznie osiągał średnio 3 punky i 1 zbiórkę w ciągu 11 minut gry.

Greivis Vasquez to przede wszystkim zawodnik z ogromnymi możliwościami (zawodnik roku w ACC), których nie mógł do końca pokazać w Memphis. W New Orleans Hornets będzie miał ku temu znacznie więcej okazji. Będzie solidnym backupem dla Jarretta Jacka. Vasquez notował średnio w zeszłym sezonie 4 punkty i 2 asysty w 12 minut na parkiecie.

3 komentarze

  1. sciemnix napisał(a):

    Quincy miał 14 pkt i 12 zbiórek :p a wymiana jak najbardziej an plus dla nowego orleanu Greivis jest dobrym pracusiem a pondexter i tak by miał mało minut dobry deal , jaram sie i czekam na sezon , GO NOLA !!!

  2. january napisał(a):

    Bardzo mądry trade w obie strony. Brawa dla obydwóch GMów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *