Ebanks i McRoberts rozpoczną sezon w pierwszej piątce

Jak informuje na swoim Twitterze Kevin Ding, w pierwszej piątce Los Angeles Lakers podczas niedzielnego meczu przeciwko Chicago Bulls wybiegną oprócz Dereka Fishera, Kobe Bryanta i Pau Gasola – Devin Ebanks oraz Josh McRoberts.


Ebanks w niedzielę rozpocznie swój drugi sezon w NBA. 22-letni niski skrzydłowy, w poprzednich rozgrywkach wybiegł na parkiet zaledwie 20 razy, notując w tym czasie 3.1 pkt i 1.4 zb. W spotkaniu inaugurującym dla Lakers sezon 2011/12, kiedy ich rywalem będą „Byki” z Chicago, Ebanks zagra w pierwszej piątce, co jest sporym zaskoczeniem, jeśli przypomnimy sobie, że jego rywalami do miejsca w wyjściowym składzie są Metta World Peace i Matt Barnes.

Drugoroczniak został doceniony przez lidera Lakers – Kobe Bryanta za to, że podczas preseason codziennie oddawał po 1000 rzutów poza treningiem, dzięki czemu być może poprawi swoją kiepską skuteczność (41.2% FG) z rozgrywek (2010/11).

Josh McRoberts z kolei, który przyszedł do zespołu z Los Angeles jako free agent z Indiany, zastąpi w starting five, pauzującego za brutalne zagranie na JJ Barei z ostatniego sezonu – Andrew Bynuma. Podstawowy środkowy Lakers będzie pauzował przez pierwsze cztery mecze, więc McRoberts ma szansę wywalczyć sobie dobrymi występami, kilka dobrych minut więcej w rotacji na sezon 2011/12.

 

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *