Lopez łamie kość w stopie. Na kłopoty Okur.

Koniec mocarstwowych planów Nets? Tragedia w Newark! Tak w skrócie można spuentować wczorajszą informację na temat kontuzji Brooka Lopeza.  Środkowy Sieci, który miał być kluczowym graczem odnośnie wymiany z Orlando Magic i przy pozyskaniu Dwighta Howarda straci od 4 do 6 tygodni na rekonwalescencji złamanej kości w stopie. Lopez w ostatnim sezonie notował średnie 20pkt i 6zb na mecz, będąc istotnym ogniwem walczącej o play off drużyny.

Kiedy wydawało się, że Nets w końcu odbiją się od ligowego dna, rozegrają cały sezon ze zdrowym Deronem Williamsem, znów ekipę Avery’ego Johnsona dopadł pech. 

Lopez przez swoje 3 lata gry w lidze nie doznał żadnej poważnej kontuzji. Do wczoraj..do końcówki drugiej kwarty meczu z Knicks. Sternicy klubu jednak nie próżnowali i zaraz po otrzymaniu felernej informacji skontaktowali się z działaczami Utah Jazz, ustalając warunki przejęcia tureckiego podkoszowego, Mehmeta Okura (notabene Williams i Okur spotkali się tej jesieni podczas występów w lidze tureckiej).

Dzięki tej wymianie Jazz zawężą nieco rotację w mocno przeludnionej rotacji pod koszem, w której mają: Al’a Jeffersona, Paula Millsapa, Derricka Favorsa czy Enesa Kantera. Pozbędą się też ostatniego 10-milionowego roku w spadającym po sezonie kontrakcie Turka.

32-latek i najnowszy nabytek Nets, ma za sobą 10 lat w lidze NBA i min. występ w Meczu Gwiazd i tytuł Mistrza NBA 2004. Okur podczas swojej kariery w Utah i Detroit notował średnie 13pkt i 7 zb w meczu. Dwa ostatnie sezony spędził on jednak na wielu wizytach w gabinetach lekarskich, walcząc z bólami pleców i kontuzją ścięgna Achillesa. Na koniec warto podkreślić, że po transferach Derona Williamsa czy wyborów w drafcie przeznaczonych min. na Enesa Kantera jest to kolejna wymiana na linii Salt Lake City – Newark. Dla Jazz ta wymiana oznaczała pozyskanie wyboru w II rundzie draftu 2015 roku.

Do Nets trafił też Mistrz NBA z Dallas, DeShawn Stevenson, który parafował roczną umowę wartą 2.5 mln USD. Słynący z solidnej defensywy obrońca też swego czasu występował w Salt Lake City w trykocie Jazz.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *